

Galaxy A54 2023
2023. godina
6.4" OLED 120Hz, 82.9% body
39% 1380, Android 13
RAM 6 GB, INT 128GB, EXT SDXC
⚡25W, 5000 mAh Neizmenjiva
3 kamere, max 50MP
Komentari
STRANA 1
Mirza
•
10.06.2026 09:09h
gg6qd1y6jkvh7fh
Stigao U.I 8.5
Sini
•
13.06.2026 09:45h 65jrkvtgsw55bsnStigao, i ništa posebno kad su funkcije u pitanju...
Kv
•
2.06.2026 07:49h
1mjjzztk10lns6q
Od juce je u J.Koreji krenuo UI 8.5 za A54. Kazu da u toku sledecih sedmica stize i kod nas.
Boris
•
31.05.2026 23:02h
zf55gdnmlktj6cv
Crkla ploča posle dve godine, kažu u servisu da je to česta pojava kod A53 i A54.
Mile
•
1.06.2026 00:02h nb3mqlvf3rs33vcAko se telefon često koristi za igrice, velika je verovatnoća da će posle godinu ipo, dve, da strada ploča i obično kreće restartovanje. Tako je bilo i kod mog ranijeg A51...exinos baš greje.
Kv
•
2.06.2026 07:50h 8pnpm6mpzq192vrJa ga koristim vec 2.5g i sve radi super. Doduse igrice ne igram, ali sve ostalo u fulu...
Jovan
•
27.05.2026 07:02h
dvtrdn33y0qmbnc
Sta je ovo zadnje azuriranje donelo
Ja sam ga imao danas 27.05
Kv
•
28.05.2026 14:40h cjgtvhg7fbj38w1Bezbednosne zakrpe. Treba da stigne uskoro UI 8.5
Неко
•
10.04.2026 15:23h
3x540nd5t8606ps
Телефон је звер. Користим га преко годину дана, пре њега само с серију, али сад стварно нема потребе за с серијом. Овај све ради сјајно.
Kv
•
16.04.2026 09:22h 02czjr1q9ffsspqJa ga koristim preko 2 godine i jos me sluzi sasvim dobro.
ma gde lepo
•
26.05.2026 01:02h kcbwbnvn8dcx16xDok ne rikne ploca zbog exynosa, posle kukanje.
Cobu
•
26.03.2026 17:55h
gqw61j3md4wqrg4
Nikada gori telefon nisam imao, bagovi, grejanje, kocenje... Toliko o realnim recenzijama. Mozda sam imao prevelika ocekivanja jer sam pre koristio Huawei P20 Pro, iako dosta star radi mnogo bolje od A54.
G1L3
•
25.03.2026 00:49h
l1wrqvkb5mr1l3h
Koristim s10, 8/128 i dalje. Dobio sam na poklon A54 8/128, fabričko stanje, sve folije i dalje na njemu, čak i na ivicama. S10 je jači, bar 2x u brzini, kamera je 3x bolja na S10. Displej je 3x bolji na S10. Baterija /mnogo/ i zvučnici /malo/ na A54 bolji, imaju jači bass.
Mile
•
25.03.2026 01:07h 7zkd1jhh9m55z6xMislim da nije baš tolika razlika u fotografijama. Uporedite fotografije na računaru i videćete da je razlika znatno manja. Veću razliku pravi S23 koji je izašao čini mi se iste godine kad i A54.
Androot
•
5.03.2026 20:09h
g2cnbrzf7fh46r1
Solidan telefon.brz,solidne fotografije.
Ivan
•
5.02.2026 22:19h
xd6x6qk1rw23qfm
Imam samsung a54 nema fabrički sat ne znam što imam instaliran sa play prodavnicu kada je duze ugašen kada ga ne koristim telefon poremeti sat nekad kasni nekad ide napred i troši brzo bateriju.
exynos
•
15.02.2026 16:11h y36lw6pxx87cbkvA53 i A54 su najgori midrange telefoni ikad napravljeni. Slusao si placene recenzente i pojeo nesto sto se ne jede. Ortak mi drzi servis telefona, ubedljivo najvise pokvarenih telefona su Samsung A53 i A54, bez konkurencije. Jos od legendarnog A52s nisu napravili telefon vredan kupovine, ni A57 nece da bude bitno bolji od A52s, strasno koliko je pao Samsung.
Mile
•
22.02.2026 01:34h 2hl8j99j24sykjsNe možeš od A klase očekivati čudo. Za uložen novac, pristojnu bateriju, solidnu kameru i lepo ispeglan samsungov softver to je to. Koliko para toliko i muzike. A52s je legendarni telefon i svi znaju da je A53 bio marketinški promašaj, dok je A54 dao nešto, bar po pitanju novijeg softvera, fotografija, dužine trajanja i brzine punjenja baterije. Ne morate prelaziti A52s za A54, kao što se ne mora preći sa S24 na S25
Aleksa
•
9.03.2026 23:08h x1fn68357g95278Ne bih se složio da se A54 najviše kvari, imam ga već 3 godine i evo tek sutra 10.3 .2026-te mu je prvi servis, a servis će biti zamena usb porta za punjenje, nije uopšte usporio od kad ga imam,niti mu je život baterije bio uskraćen, tek da ne pričam kolko puta je bez i sa maskom pao na beton i ostao bez ogrebotine, sve u svemu, svako ima svoj ukus u telefone,al za mene A54 se dobro pokazao kao budget telefon.
Dejan
•
22.01.2026 19:41h
22hh01dknq35kjs
koliko ovaj model moze da radi jos kako treba? Nije da imam nekih problema ali je vec 2 god kod mene pa bi menjao....ali koliko sam istrazivao retki su modeli pa cak i premijum koji imaju ovakvu selfi kameru...uzeo sam Edge 70,kao selfi kamera 50MP al nije ni blizu ove od 32MP,a ni prednja ne moze da pridje A54...a cini mi se da mi S varijante nisu bolje...neka se javi neko ko je IMAO ovaj fon pa uzeo neki Samsung posle da ima bolju ili istu kameru a da nije neka Ultra...
Kv
•
26.01.2026 07:45h v8xy84mwcfbct1xI mene to zanima. Koristim ga preko 2g ali bi za par meseci uzeo neki drugi Samsung, ali ne A seriju.
Jelena
•
19.01.2026 09:47h
9jqxrtg43lrk0xx
Ne znam kod vas, ali moje slike zadnjih nekoliko meseci su nekako skroz "isprane". Bilo da koristim 50mp ili 12mp. Sta moze da bude razlog?
Ivy
•
11.01.2026 16:16h
hr564sh74s42162
Kako da mi se opet pojavi onaj gornji panel sa opcijama: snimak ekrana, lampa, wifi itd..., nakon ažuriranja to mi je nestalo. 🤔
Slom
•
6.12.2025 11:08h
sm6rwt2b38mtfbf
Ne znam za vas, ali posle ažuriranja na Android 16 baterija je drastično lošija, i sad kad je stigao 5g taman da je kompletno zakuca - bar je to moje iskustvo. Ne može da izdrži ceo dan, jesu mi uključeni AOD, lokacija, mobilni podaci, ali da se baterija samo u standby i sa osnovnim korišćenjem tako brzo isprazni... Očekivao sam više.
Kv
•
9.12.2025 09:37h 2ghrldrwlt5cd37Nemoj da koristis 5g, u sustini sasvim ti je dovoljan i 4g. Ja i dalje koristim 3g i sve mi aplikacije lepo rade, bez seckanja :)
Tijana
•
16.11.2025 23:39h
7lzb2k1346qqfbr
Nikada gori telefon nisam imala. Konstantno se oseca neki lag bilo sta da radim, greje se, baguje...
Kv
•
18.11.2025 15:26h 235tpf8cd5y8jxdJa ga imam vec 2g i kod mene sem sto se nekad malo zagreje u toku video poziva uglavnom, sve ostalo radi super. Imam 8gb memorije/
Tamara
•
27.11.2025 18:00h sgmc2w1115psfgrMene tel super,ne greje se,baterija dan izdrzi,koristim dosta društvene mreže. Lagan u ruku. Odavno bolji tel imala nisam
zoran
•
27.11.2025 18:43h wnc4zssbqnf3vp8uradi mu fabricki reset, i meni je posle nadogradnji poceo da trza ko lud i baguje. vracanje na fabricka, restartovanje par puta nedeljno i radice ti normalno.
Ivana
•
2.12.2025 12:18h jcspg4drbsgts2hTelefon je sasvim ok. Lepo mi rade sve aplikacije, baterija izdrzi 1 dan, kamere po danu sasvim dobre. Za pare koliko kosta dobar telefon.
Mile
•
23.12.2025 10:06h pnqkwxv9dnvj6xnZa telefon koji je izašao, još malo pa 3 godine, odličan telefon. Pristojne kamere, baterija 1 dan (bez igrica), na anroidu 16 bukvalno leti, naredne godine anroid 17, redovne zakrpe, greje se normalno pri radu kao i svaki telefon. Verujte, A56 mu ne beži puno. Ma telefon je čista 10 za uloženi novac.
Stole
•
26.05.2026 01:04h mdg35q86shg017lOcajan posle apdejta, koci, zamrzava..
Ivan
•
30.10.2025 14:45h
5xhfz31sh87584p
Pitanje kad pricam sa Nekim da li mogu da primam jos jedan poziv
Manda
•
26.11.2025 09:40h ch3csvswnxzhj33To moze svaki telefon.
Mile
•
6.10.2025 21:00h
w80t7d7l116941m
Stigao android 16...nema nekih bitnih promena za nas manje zahtevne korisnike. Malo sminke, ali je ok.
Kv
•
7.10.2025 10:30h bn2lmf4v2kkvtflKod mene sto se tice izgleda menija tj ikonica nista novo, sve kao i na android 15. Kazu da su samo promene ispod haube sto se kaze.
Mile
•
7.10.2025 22:33h 5mvtlg22jfp6d41Baš tako, iduće godine bi trebalo još da dobijemo ui 8.5 nadgradnju na android 16 i verovatno negde u ovoj vreme android 17. To će biti poslednje ažuriranje, ali ćemo imati u 2027 sigurnosne zakrpe i to je to. Onda može i drugi telefon.
Kv
•
8.10.2025 08:53h q24n0qyqnl35wwpBas tako. Meni kao normalnom korisniku telefona, ono ponekad neka slika i gledanje insta, fb tik tok super sluzi tacno 2g. Tako da cu i ja najranije mozda na jesen 2026 da uzmem nov tel.
Mile
•
8.10.2025 10:27h w40t0hsx9gyfvzcI ovaj telefon je star 2 god. Žena uzela preko paketa a56, a ja prisvojio ovaj a54. Baterija i dalje dobro drži, čak i posle androida 16. Može da izgura i dan ipo sa manjim korišćenjem. Preko noći za 8 sati neaktivnosti izgubi 2-3% sa 95% napunjenosti. Razlike između a54 i a56 postoje, ali nisu tako velike. Po meni, telefon menjati nakon 4-5 godina. Mislim da su tada vidljivija poboljšanja pre svega zbog kamere, nove baterije, softverske podrške.
Mile
•
8.10.2025 14:03h vfqgdqvh7fbj2dwJa sa ovim telefonom nemam neko loše iskustvo jer i nisam zahtevan korisnik. Prethodni telefon mi je bio Honor 10, flegšip iz 2018 godine. Realno, fotografije Honora ne zaostaju za ovim telefonom. Čak pri zumiranju fotografije manje gube na kvalitetu kod Honora. Da nije slabe baterije i već zastarelog androida 10 nista ne bi smetalo da ostanem na Honoru. Ovaj stvarno za sada leti, ne koči i ima pristojne fotografije za moje potrebe.
Kv
•
10.10.2025 16:16h qx4d6zg72l5ftqyZa ovih par dana na UI8, kao da mi baterija duze traje i telefon radi dosta brze, nema seckanja.
Sonja
•
8.11.2025 16:37h dqz9pz3kxwbj8xxI meni isto. Dosta fluidnije
Marijana
•
26.05.2026 01:05h 0ph5tn7z9vqsycdKatastrofa posle prelaska na novi oneui, sve koci, baterija curi mnogo brzo.
Dj
•
5.09.2025 05:53h
ptpdbbx8x5k739j
Koliko će još dobijati Android nadogradnji A54?
Nebojša
•
18.09.2025 22:59h fxxhypjkqnv5vqyJoš 16 i 17
st
•
11.08.2025 11:13h
cwc9m346hvf1jcr
Azurirao sam softver na mom A54 na UI 7 i telefon mi se posle dva dana ugasio i zaglavio u bootloop, nikako ne moze da pokrene sistem. Jednom sam ga uspio upaliti, radio je nekih 10ak minuta i opet se ugasio. Da li je neko imao slicna iskustva?
Mile
•
12.08.2025 19:45h wfw5xhrpgp7713mObično ažuriranje ne napravi takav problem. Više mi liči na matičnu ploču, koja obično strada zbog pregrevanja, najčešće zbog igranja igrica. Takav simptom sam imao na A51 i nakon zamene matične bilo je sve ok.
Mile
•
12.07.2025 10:39h
hqxl0shrynpdx31
Prešao sam sa Honora 10 na A54. Telefon je odličan, brz i baterija drži skoro 2 dana. Naravno, ne igram igrice, umereno korišćenje. Navikao sam na kompaktnije telefone, ovaj je nešto veći i teži, ali mislim da će biti ok. A55 i A56 su još većih dimenzija, tako da je ovaj među njima još i kompaktan.
Hari
•
25.06.2025 18:56h
1rwbpm5q9v85j4r
Radi besprekorno na dve sim kartica i plus e-sim,izuzetan telefon jedino sto je moj za Englesko trzisiste
gale
•
24.10.2025 10:43h 9hyj6f0622wmblmMoj koci, baguje, greje se... Nikad vise exynos.
Hari
•
25.06.2025 18:54h
7k0zqtky94m0h01
Softver je ažuran.
Ažuriranje informacija
. One Ul verzija: 7.0 • Android verzija: 15
• Trenutna verzija: A546BXXSDDYF1/ A546BOXMDDYF1 / A546BXXSDDYF1 • Nivo bezbednosne zakrpe: 1. jun 2025.
Mile
•
24.06.2025 00:37h
50p7zcxcbjjnj33
Vredi li preći sa Honora 10 na ovaj model. Znam da je ranije Honor 10 na testovima kamere bio bolji od A50 modela. Osim malo slabije baterije on i dalje radi kao munja sa androidom 10.
Ogi
•
13.06.2025 17:11h
jl909f3w6j8x09v
Pozdrav narode! UI7 mi je u mob. podacima "zeznuo" stvar, nema više 2G, na koji sam prebacivao čim sam na wifi, zato što mi je tek tada pun signal sim kartice. Sad to nije slučaj, sa 3G, 4G i 5G imam od jedne do dve, tri crte, što mi se, automatski, ne svidja...u pitanju su 2mts sim kartice u fonu...Postoji li rešenje...? Tnx 🎩
K
•
15.06.2025 11:52h 19htnjx979nggptPostoji,da predjes u drugu mrezu koja ima bolji signal kod tebe
Boris Blagojevic
•
16.06.2025 16:56h l5x3ctt42n2nh84Proverite da li vam je u sistemskom AutoBloker ukljucena Maksimalna Zastita.Maksimalna Zastita takodje kad je aktivirana blokira 2G i WiFi koji nisu zakljucani sifrom.Ja sam sam sebi na svakom Samsungu Aktivirao AutoBloker i u njemu Maksimalnu Zastitu i blokirao sebi 2G i WiFi bez sifre.
Ogi
•
18.06.2025 12:31h dfbyd6f2xzbnjdlTnx, proveriću...ovo je suludo, srče bateriju, signal nije nikako pokriven...
Goran
•
21.06.2025 08:24h 76qbd1f2g69jmrwJa imam A15 4g...Yetel mrežu telefon mi kida baterija bolja brži nikakav reset nisam radio to vam se dešava zbog operatera možda ne kod mene uvek pun signal...
Stane
•
27.05.2025 14:23h
x21t58wn9fq8kz4
Pozdrav! Da li je posle ažuriranja na ui 7 potrebno i dobro da se uradi fabrički reset telefona? Hvala.
Kv
•
27.05.2025 17:39h xq7fb6m2s2vcblsSamo ako ti bude pravio neke probleme. Ja to nikad nisam radio. Sledeci apdejt ce sve sto ne valja da ispegla, a krajem avgusta stize UI8, on ce da bude prava stvar, ovaj UI7 je prelazno resenje...
Boris Blagojević
•
27.05.2025 18:26h sc85154xljlqw85Obavezno Hard Reset.I nista ne vraćaj od Backup sa naloga osim kontakta iz imenika.
Sb
•
27.05.2025 21:33h z5m72qvx7nb4nwgZar hard reset ne vrati opet na android 13?
Daki
•
28.05.2025 00:22h d39s312s6rcysjnVraca na poslednji instaliran sistem u ovom slučaju na android 15.
Kv
•
28.05.2025 13:23h 6c4z9mr4g7ycnz5Meni baterija sad bolje drzi nego na UI6. Bar za jedno 20 posto.
ja
•
28.05.2025 15:38h ygf2qdpv7bb9pb1nema potrebe nikakve za hard reset, sem ako ne zelis da izgubis sat vremena svog zivota na ponovno podesavanje celog sistema i svih aplikacija. Ja nikad radio hard reset nakon apdejta i nema nikakvih problema, jedino ozes wipe cache da obrises cisto kao predostroznost i to je to.
Boris Blagojević
•
28.05.2025 22:56h 2qjg02m710k5pphNe samo Trenutno instaliran operativni sistem.Stare verzije možeš da vratiš samo u servisu.
Braco
•
30.05.2025 12:48h 5ydwk1xr222p13kVeliki pomak U16 sa baterijom
a54
•
26.05.2025 14:25h
2sdmb1spm569jsr
stigo one ui 7
Kv
•
26.05.2025 18:12h pbycftwhhtpz8h7Malopre sam ga instalirao i za sada sem kozmetike nista posebno
dexy
•
27.05.2025 11:56h kk51rz59f62778wskoro azurirah na ui 7 vala baš ništa specijalno malo ikonice izmjenili i u kameri malo izmjenuli meny i to je to a tezak aman 4gb
Boris Blagojević
•
28.05.2025 22:57h 2m9r0p8rf3m7kpdA performanse baterija,zagrevanje itd?
STRANA 1
