
Kompletan test GSM/UMTS-telefona Nokia 6500 slide
Prodajno pakovanje:
Telefon
Baterija (BP-5M, 900mAh Li-Ion)
Žične stereo slušalice (HS-47)
MicroSD memmorijska kartica (256Mb, samo za određena tržišta)
Uputstvo za upotrebu
MicroUSB kabl CA-101
Nokia TV-Out kabl CA-92U
Punjač (AC-4)
CD sa softverom
Krajem maja Nokia je objavila dva nova uređaja predstavljajući novu 6500 seriju. Međutim, 6500 Classic i 6500 Slide su veoma slični ali samo sa tehničke tačke gledišta – iako imaju istu oznaku, u stvarnosti i strategiji kompanije Nokia, naročito, ovo su dva potpuno različita uređaja po pitanju filozofije.
Iako su odvojeni velikim brojem različitih aspekata naistaknutija stvar je pozicioniranje. Za proizvođača 6500 Classic je veoma važan proizvod budući da je jedan od ključnih modela 2007 godine. Postojala su velika očekivanja vezana za ovaj telefon pa čak je i sada jasno da je Classic jedan od naslova koji će u ovoj godini biti jedan od najprodavanijih modela. Jedan od preduslova za to biće opseg Nokia-inog brenda budući da je to drugi uređaj ovog finskog proizvođača kojeg karakteriše tanak profil, što je jedna od atraktivnijih karakteristika. Činjenica da je ova ponuda usmerena široj publici ukazuje na njen konvencionalni dizajn bez komponenti koje bi mogle da utiču na neke konzervativne prospekte, metalne akcente i različite kolor šeme.
Možda bi bilo u redu reći da Nokia 6500 Classic dolazi kao zamena za 6300 ali to ne bi bilo u potpunosti ispravno. Činjenica je da je 6300 bila i da je još uvek dodatak trenutnoj liniji bez nekakvih revolucionarnih ideja a pored toga u poređenju sa karakteristikama Serije 40 pada na kolena. U sutini nazivanje 6300 vodećim modelom takođe ne bi bilo dobra stvar budući da veliki broj korisnika model 6300 smatra naslednikom stvarnog vodećeg modela 6233 a ovo mišljenje je zasnovano usled nedostatka drugih ponuda u ovom segmentu.
Napor koji je kompanija uložila u promovisanje modela Nokia 6300 zaslužuje sve pohvale – proizvod srednjeg opsega predstavljen je kao modno rešenje atraktivnog dizajna. Teško je ne složiti se sa činjenicom da je Nokia 6300 zaista atraktivan uređaj kada je reč o njenom izgledu, dimenzijama, korišćenim materijalima kao i taktičkom osećaju koji pruža. Zajedno sa adekvatnom cenom (zahvaljujući prosečnoj funkcionalnosti), ova kombinacija odlično prodaje model koji je veoma uspešan na tržištu. Često se izvlače paralele između 6300 i 8210 kao i originalnog 8800 zbog nerđajućeg čelika. To je ono na šta kompanija računa a to je takođe i ono što modelu 6300 daje visok status, ali u stvarnosti to je rešenje srednjeg ospega sa odgovarajućom cenom.
Hajde da se vratimo na temu, recimo da ukoliko je Classic tzv. trendseter, koji će služiti kao osnova za veliki broj narednih ponuda sa velikim brojem karakteristika (na primer muzički model Nokia 5610) onda je 6500 Slide potpuno drugačija priča.

Kada se dva fundamentalno različita modela podvedu pod jednu oznaku to dovodi do diskutabilnog rešenja koje pre svega može dovesti do zabune među korisnicima. U tom smislu Nokia pokušava da svoju ciljnu grupu upozna sa serijskim nazivima. Kada je reč o imenima (Sirocco, Luna) oni su mnogo popularniji nego oznake, međutim što se imena serija tiče ipak je malo komplikovanije – sufiks Classic je već prisutan u nazivima nekoliko modela koji dolaze iz različitih segmenata. U budućnosti njihovi brojevi će nastaviti da rastu, ista stvar se desila sa Slide, Sport, Navigator i ostalima koji su još uvek nepoznati široj javnosti.

U 2005 godini, Nokia je predstavila dva slidera – 6270 i 6280 koji su veoma traženi modeli a to je sve zahvaljujući snazi brenda uprkos velikom broju problema vezanih za bateriju kada su ovi uređaji u pitanju. Iako su bogati karakteristikama, klizni mehanizam im je veoma loš, tu su u softverski bug-ovi ali tržište nudi veoma jaku konkurenciju u formi Samsung brendiranih modela međutim ništa od ovoga nije moglo da ugrozi napredak ovih uređaja. Nakon nekog vremena predstavljen je update, Nokia 6288, u okviru kojeg su obuhvaćene sve softverske slabe tačke, dizajn je blago promenjen a osim toga ovaj model je bio sve osim naslednika modela 6280 usled apsolutno identične funkcionalnosti tako da je ovaj model predstavljen samo da bi se produžio životni ciklus uspešnog uređaja.

Pojavom modela Nokia 6500 Slide, Nokia-in portfolio modela sa kliznim mehanizmom dobio je pravi vodeći model koji kombinuje najnovije izmene softvera i hardvera kada je reč o platformi serije 40, sada je to peto izdanje, a pored toga tu je i veoma dobra Carl Zeiss kamera, kao i džepne dimenzije, jak kvalitet izrade, klizni mehanizam lak za upotrebu, udeo metala u kućištu itd. Čini se da uz ovakvu listu dodataka ovaj model treba da probije sve granice po pitanju potražnje, a ne možemo nikako prevideti ni razumno nisku cenu. Međutim u stvarnosti stvari ne idu takvim tokom.
Dizajn i materijali
Da bi se korisnici upoznali sa serijom 6500 Nokia je predstavila specijalnu stranu modernog dizajna preko koje možete odabrati da posetite strane posvećene modelima Slide ili Classic. Ovakva ideja je nešto sasvim novo i izgleda veoma zanimljivo budući da su navedeni materijali od kojih su modeli načinjeni tj. teksturirani metal. Za razliku od Classic-a, 6500 Slide odlikuje nerđajući čelik umesto anodizovanog aluminijuma što dovodi do veće čvrstoće uređaja i dužeg trajanja. Poklopac baterije, prednja strana pa čak i tasteri načinjeni su od čelika. Metalni tasteri su prilično retki na ovakvim uređajima i često se ispostavi da je u pitanju samo obloga koja je izložena habanju, mada se čini da ovakav problem ne postoji ovde.


Kvalitet metala Slide modela veoma je dobar ali treba imati na umu da je podložan ogrebotinama – kod nas su se pojavile nakon svega 2 do 3 nedelje upotrebe, mada nisu bile toliko vidljive.
Video klip, izgled telefona (48,1 mb, wmv)Čelik koji je korišćen za izradu modela Nokia 6500 Slide je bez sumnje tanak, ali u pitanju nisu samo metalni poklopci već i drugi detalji, tako da način na koji je ovaj model izrađen u velikoj meri podseća na model Nokia 6300. Sjajna crna plastika je korišćena samo za neke od delova ovog telefona – donju stranu, pad sa brojevima i gornji deo. Ovi plastični delovi zadržavaju tanak profil, mada uređaj izgleda kao čvrst telefon izrađen od metala. Uzimajući u obzir sve ove činjenice zaključićemo da Nokia 6500 nije pozicionirana kao modno rešenje na način na koji je pozicioniran Nokia 6500 Classic. Za model nokia 6500 dostupna je samo jedna kombinacija boja – srebrna sa crnom, što je proverena kombinacija. Ostale kolor varijante neće biti dostupne za ovaj telefon.

Dimenzije uređaja su 96.5x46.5x16.4 mm a težina mu je 125 grama, što ovom telefonu sa jedne strane daje osećaj kompaktnog modela dok sa druge, ipak uređaja koji ima određenu težinu. Takođe, ove dimenzije omogućavaju telefonu da lepo stane u dlan uprkos njegovom ne naročito tankom profilu.

Sa zadnje strane telefona nalazi se sočivo 3.2MP kamere koju karakteriše auto fokus i Carl Zeiss optika. Vrednosti otvora blende i žižne daljine ukazuju da je ovaj modul donekle drugačiji od onoga koji je bio dostupan na prošlogodišnjem glavnom proizvodu kompanije, Nokia-i N73, i da ga karakteriše nešto lošiji kvalitet.

Ono što je interesantno kod ovog modela je što rani prototipovi ovog telefona su koristili drugačiji modul kamere, koji je bio identičan onome koji je ugrađivan u model Nokia 7390. u ovom slučaju nije bilo oznake Carl Zeiss optike na zatvaraču sočiva. Modul je zamenjen zajedno sa pozicioniranjem uređaja, nešto kasnije, tako da sada Nokia 6500 Slide je pozicionirana kao rešenje kojem su fotografije jedna od osnovnih karakteristika.
Telefon poseduje svega jedan zvučnik koji je smešten sa zadnje strane uređaja, što za rezultat daje izlazni zvuk prihvatljivog kvaliteta koji je u liniji sa ostalim ponudama kompanije Nokia.


Gornja strana uređaja je karakteristična jer se na njoj nalaze tri utičnice – standardni 2.5mm audio priključak, tanki slot za punjač kao i novi microUSB slot. Maleni taster koji se nalazi pored ovih utičnica služi za otpuštanje poklopca baterije.

Iznad ekrana nalazi se slušalica, pored koje se nalazi senzor ambijentalnog osvetljenja kao i CIF kamera za video konferencijske pozive.


Klizni mehanizam je prilično odbar, polovine klize jedna po drugoj bez ikakvih problema za šta zasluge snosi mehanizam sa oprugom. Oko njega nema nikave greške i sa pravom možemo da tvrdimo da model Nokia 6500 Slide psoeduje najbolji klizni mehanizam koji je napravljen na nekom od telefona ove kompanije. Apsolutno ne postoje zazori između dve polovine telefona i korisnici će apsolutno biti zadovoljni ovim mehanizom. .



Tastatura
Tastatura je načinjena od sjajne plastike sa prilično velikim tasterima koji liče na one koji su upotrebljeni kod modela Nokia N80 i Nokia 6110 Navigator.




Svi tasteri su jednako osvetljeni belom bojom, koja je veoma dobro vidljiva u tami. Navigacioni taster je veoma krupan i samim tim lak za rukovanje, tako da kada njega koristite ne verujem da će vam se dogoditi da pritisnete pogrešan taster. Njegovo pozadinsko osvetljenje je dobro i ne daje na razloga za žalbu.


Ekran
Nokia 6500 Slide koristi QVGA ekran, koji pokreće TFT tehnologija (može da prikaže 16 miliona boja, koje su veoma svetle i pune života). Telefon karakteriše rezolucija od 240x320 piksela (dijagonala ekrana je 2.2’’, 36x48mm). Proizovđač kod ovog modela nije uvrstio nijednu vrstu podešavanja za pozadinsko osvetljenje, mada je obezbedio način da se uštedi nešto energije na pozadinskom osvetljenju. Naime, model Nokia 6500 Slide je opremljen senzorom ambijentalnog osvetljenja koji podešava osvetljenost ekrana u zavisnosti od okoline. Ipak ovakvo rešenje ima određene nedostatke jer ekran i tastatura izgledaju tamniji nego kod modela koji nisu opremljeni senzorom ambijentalnog osvetljenja (6131, 6130). Isto važi i za model Nokia N73, ali prema povratnim informacijama od korisnika ovo nije veliki problem. Pored ovoga, korisnik je u mogućnosti da odabere screensaver ekrana u režimu mirovanja kao i režim pozdinskog osvetljenja (on/off) – u ovom drugom slučaju ukoliko je pozadinsko osvetljenje isključeno, informacije će biti čitljive kada ste u zatvorenom samo pri određenim uglovima gledanja. Nezavisno od ovoga, postoji mogućnost i potpunog isključivanja ekrana i u tom slučaju na njemu neće biti dostupna nijedna informacija. Ekran telefona je opremljen slojem ogledala tako da ne bledi pri direktnom izlaganju sunečvim zracima i osigurava da će podaci biti vidljivi.

Kod modela Nokia 6500 Slide, za razliku od modela 6500 Classic i N95 postoji obično zaštitno staklo (umesto tankog skloja filma) koje isključuje još jednu od stavki o kojima bi trebalo brinuti. Crna traka ispod ekrana je mesto na koje se palac oslanja prilikom otvaranja kliznog mehanizma.
Memorija
Korisnik ima pristup za oko 20Mb skladištenog prostora, što i nije naročito mnogo. Ipak, ukoliko se uzme u obzir da telefon poseduje podršku za microSD kartice kapaciteta do 4Gb i da se takve kartice već mogu naći u prodaji, mala količina ugrađene memorije ne predstavlja problem za korisnika. Slot za proširenje memorije se nalazi ispod poklopca baterije i omogućava zamenu memorijske kartice bez isključenja telefona.
Baterija

Nokia 6500 Slide koristi BP-5M bateriju, koja je standardna Li-Ion-ska jedinica kapaciteta 900mAh. Ova baterija pri prosečnom opterećenju telefona koje obuhvata oko 1.5 časova razgovora, 6 sati preslušavanja muzike i radija, kao i do jednog časa korišćenja ostalih karakteristika, traje prosečno oko dva dana. Ovo nije nimalo neobično i ove brojke se uklapaju u prosečne vrednosti koje postižu telefoni sličnih karakteristika.
USB, Bluetooth
USB. Kao i Nokia 6500 Classic i 8600 Luna, model 6500 Slide koristi microUSB slot koji se nalazi sa donje strane telefona. Ova utičnica se koristi za povezivanje kabla za prenos podataka, sluišalica ili punjača. Kada je povezan kabl za prenos podataka baterija telefona počinje da se puni preko USB slota računara. Ova mogućnost je dostupna na svim novijim modelima kompanije.
Proizvođač navodi da uređaj podržava USB 2.0 i to je istina, u USB Mass Storage režimu, konekcija putem USB kabla pruža osrednju brzinu prenosa podataka, negde oko 500-600 Kb/s. Ovo je nešto sporije nego kod modela Motorola RAZR 2 V8, koji se takođe isporučuje sa microUSB utičnicom.
Po uspešnom povezivanju možete odabrati USB Mass Storage, PC Studio ili Modem režim. U zavisnosti od vašeg izbora, uređaj počinje da puni bateriju. Ne postoji podrška za MTP, pa numere morate da upload-ujete manuelnim putem. Odabir direktorijuma, u kojima se čuvaju muzički sadržaji je ograničen na nekoliko unapred instaliranih direktorijuma.
Bluetooth. Nokia 6500 Slide poseduje EDR omogućenu verziju 2.0. Uređaj podržava sledeće profile:
Dial-Up Networking Profil
Generic Access Profil
Generic Object Exchange Profil
Object Push Profil
Serial Port Profil
Handsfree Profil
Headset Profil
Synchronization Profil
Basic Image Profil
File Transfer Profil
HID (host) Profil
Stereo Advanced Audio Distribution Profil
Advanced Audio/Video Remote Conference Profil
A2DP
Implementacija Bluetooth-a kao i uvek nije izazivala nikave problema pri radu. Stereo slušalice takođe dobro rade.
Performanse
Ovaj telefon pruža performanse koje su tipične za predstavnika moderne generacije uređaja.

Kamera
Kao što smo već ranije naveli, modul kamere koji postoji kod modela Nokia 6500 Slide se razlikuje od onog koji je prisutan kod modela Nokia N73. Javna je tajna da kompanija u modele N serije – multimedijalne računare u pravom smislu reči, ugrađuje najnovije i najbolje tehnologije što se odnosi i na module kamere. Sa druge strane 6500 Slide poseduje relativno jeftino sočivo i ukoliko bismo se rukovodili kvalitetom kao kriterijumom, fotografije nastale modelom Nokia 6500 Slide bi se mogle okarakterisati kao sredina između rešenja koja postižu Nokia 7390 i N73. Drugim rečima fotografije koje ćete kreirati Nokia-om 6500 Slide, su više nego adekvatne za rešenja bazirana na S40 platformi. Prema tome, ukoliko imate imalo fotografskog iskustva a stalo vam je da posedujete telefon koji može da kreira dobre fotografije, onda je bolje da se odlučite za neki od modela N serije, jer ova serija definitivno koristi najbolja rešenja.
Sa druge strane među telefonima koji su karakteristični po svojim karakteristikama, Nokia 6500 Slide je definitivno glavni proizvod kompanije kada je u pitanju kreiranje fotografija, što kompanija naglašava u reklamiranju ovog trelefona i press izdanjima koja pokrivaju ovaj model.
Podržane su sledeće rezolucije za kreiranje fotografija:
1536x2048;
1200x1600;
960x1280;
480x640;
240x320;
120x160.
Podržana su tri tipa JPEG kompresije: basic, normal i high. Govoreći o drugim opcijama, tu je podešavanje zvuka okidača (on/off), x8 digitalni zum, mogućnost da izaberete da li ćete fotografiju sačuvati na memorijskoj kartici ili u ugrađenoj memoriji telefona, uravnoteženje belog, ISO nivo itd. Efekti se mogu primeniti na već uslikane fotografije, tako da ne morate da brinete ukoliko ih niste primenili pre fotografisanja – izbor je potpuno na vama. Omogućeni su sledeći efekti: Greyscale, Sepia i Negative.
Za one koji vole režim fotografisanja više fotografija, postoji opcija prema kojoj 6500 Slide može da uslika tri fotografije velikom brzinom. Kod ovog režima sva podešavanja ostaju ista kao za režim pojedinačnog fotografisanja, uključujući rezoluciju. Kamera poseduje i self-timer za slikanje samog sebe koji odlaže fotografisanje za 10 sekundi.
Interfejs kamere koristi landscape orjentaciju, što podseća na uređaje koje karakteriše treće izdanje S40 platforme, tako da ovde nemamo mnogo toga da dodamo – sve je prilično konforno, međutim, ergonomija je i dalje nekoliko koraka iza multimedijalnih smart telefona kompanije Sony Ericsson.
Kvalitet kamere modela 6500 Slide je prilično dobar – na ovom frontu telefon može da stane odmah iza prošlogodišnjih favorita kompanije – Nokia-e N73. Ono što želim ovde da napomenem je da Nokia 6500 ne poseduje dodatne alate vezane za fotografije. Tako na primer niste u mogućnosti da postujete vaše fotografije u svoj blog ili bilo gde drugde sa telefona. Ova karakteristika je trenutno dostupna samo sa N serijom.
Video. Uređaj omogućava snimanje video sadržaja u 3gp formatu, dostupne rezolucije su 128x96 ili 176x144 i 352x288, 640x480 piksela. Kvalitet snimka je podeljen na tri parametra. Možete ogrnaičiti dužinu trajanja snimka, ali takođe on može biti i neograničen, tj. sve dok ne ostanete bez memorije. Efekti koji se primenjuju na video snimke su isti kao i za fotografije. Kvalitet video klipova je prilično prihvatljiv kada ih gledate na ekranu telefona, uključujući i maksimalnu rezoluciju. Međutim, kada isti video klip pogledate na monitoru računara uočićete da je klip daleko od odličnog, mada i dalje dosta dobar za gledanje, što je naravno veliki korak napred u odnosu na prethodna rešenja. U slučaju da uporedite video klip u rezoluciji 352x288 koji je načinjen modelom Nokia 6233 i iste klipove načinjene Samsung brendiranim modelima uočićete da klip koji je kreiran modelom kompanije Nokia izgleda bolje, i karakteriše ga prirodniji prikaz boja. Uzimajući u obzir činjenicu da snimanje video klipova nije naročito zahtevna karakteristika kada je u pitanju većina korisnika nema nikakvih bojazni da bi video snimanje moglo da bude uzeto kao nedostatak za ovaj model. Po pitanju kvaliteta video snimaka 6500 Slide je sličan modelima Nokia 6233 i 6288.
Primer video klipa (3gp, 4,62 mb)
TV-Out
Carl Zeiss sočiva koje koristi model Nokia 6500 nisu jedini upgrade koji karakteriše ovaj telefon. Nezavisno od sočiva telefon poseduje TV-Out, što automatski znači da imate mogućnost da gledate sadržaje koji postoje na telefonu na velikom ekranu vašeg televizora preko TV-Out kabla koji se isporučuje u prodajnom pakovanju telefona. Način na koji je TV-Out implementiran se ne razlikuje od načina na koji je implementiran kod smart telefona kompanije. Kabl poseduje standardni RCA priključak sa jedne strane dok se sa druge strane nalazi utikač koji se povezuje sa 2.5mm utičnicom koja postoji na telefonu. Telefon podržava PAL i NTSC standarde. U meniju podešavanja imate mogućnost da odaberete odnos strana slike a dostupne opcije su 4:3 i 16:9. Po povezivanju sa televizorom, signal se automatski detektuje i slika koja se pojavljuje na ekranu telefona će se pojaviti i na ekranu televizora. Dok se nalazite u ovom režimu možete pretraživati meni telefona, pregledati fotografije, gledati video klipove i igrati igre – jednom rečiju sve što želite. Ali važno je shvatiti da je ova karakteristika ugrađena sa svrhom pregleda mulitmedijalnih sadržaja na prvom mestu, a igranje igara je donekle nezgodno usled niske rezolucije zbog koje slika postaje kockasta. Sa druge strane pregled fotografija visoke definicije na ekranu televizora je pravo uživanje. Video klipovi, snimljeni kamerom modela Nokia 6500 izgledaju prilično loše na velikom ekranu, ali ne zbog rezolucije već zbog niskog broja frejmova u sekundi sa kojim je video klip snimljen. Slika nije glatka i svakako ne oštra. Po ovm pitanju smart telefoni obezbeđuju snimke koje karakteriše brzina od 30FPS i VGA rezolucija, dok kod modela Nokia 6500 ovo nije slučaj , mada njega karakterišu neke dodatne karakteristike pored standardnog paketa karakteristika. U budućnosti je za očekivati da će biti veći broj modela baziranih na S40 platformi koje će karakterisati TV-out karakteristika a Nokia 6500 Slide je tek prvi u nizu.
Teme, aplikacije, igre.
Telefon je opremljen brojnim temema koje čine drugačijim izgled telefona, i veoma dobr se ukalapaju sa imidžom telefona.
Uređaj je opremljen sledećim igrama: Golf Tour, Highroller Casino, Rally 3D, Snake III, Sudoku, Soccer 3D.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Standardni paket aplikacija uključuje konvertor jedinica i Nokia senzor. Neka tržišta mogu dobiti neke druge igre i aplikacije. Java se može učitati bežičnim putem i direktno u memoriju telefona.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |

Konkurencija
Možda će zvučati čudno, ali model Nokia 6500 Slide ne poseduje direktnu konkurenciju pre svega zbog svojih u velikoj meri osnovnih funkcionalnosti. Ukoliko u obzir uzmemo 3MP telefone sa kliznim mehanizmom, konkurencija modelu Nokia 6500 Slide bi mogali da budu Samsung-ove najnovije ponude U600 ili U700. Ali izbor između Nokia 6500 Slide i ova dva modela nije toliko očigledan jer se razlikuju kako po pozicioniranju tako i po dizajnu – dok su Samsung brendirani telefoni modni telefoni tanjih profila, više vizuelno privlačni, ali metali koji su iskorišćeni za njih su druga priča, odnosno za njih njihovu izradu nije korišćen metal.

Kako Samsung U700 je više fokusiran na 3G mrežu, kao logičniji izbor ovde ostaje Samsnug U600. Funkcionalnost modela Samsung U600 i Nokia 6500 Slide je uporediva za većinu korisnika, pa će odluka ko će se od korisnika odlučiti za koji od ova dva modela zavisiće od nekoliko faktora kao što su cena, lični afiniteti i brend kao faktor koji će odneti najhveću prevagu – obzirom da oba modela karakterišu slični kamera i muzički plejer. Sa druge strane na tržištima gde je 3G tehnologija u potpunosti zaživela model Samsung U700 će se svakako bolje uklopiti kao indirektan rival Nokia-e 6500 Slide.
Za razliku od modela Samsung G600 koji se izdvaja po svojoj kameri maksimalne rezolucije 5MP, Nokia 6500 Slide je potencijalnim kupcima interesantna zbog korišćenih materijala i primenjenog dizajna. Dok ova dva modela karakterišu slične cene, oni su potpuno različiti kada je u pitanju fizički izgled. Korisnici kojima se sviđa G600 ne sviđa se nimalo Nokia 6500 i obrnuto.
Utisci
Jačina 72-glasne polifonije koja je iskorišćena za melodije zvona je vrlo jaka. Uređaj je veoma čujan u različitim okruženjima, mada treba da imate na umu da ovaj telefon poseduje svega jedan polifoni zvučnik koji je smešten sa zadnje gornje strane uređaja, pa se može dogoditi da propustite poziv ukoliko vam telefon na primer stoji u džepu farmerki. Kada je u pitanju prijem telefon se ponaša veoma dobro i tipičan je predstavnik trenutne generacije uređaja. Vibracija je prosečna po pitanju jačiine i osetićete je i kada vam se telefon nalazi u džepu.
Cena po kojoj se Nokia 6500 Slide trenutno prodaje još uvek nije adekvatna za ono što nudi. U suštini kada kupujete proizvod poznatog proizvođača plaćate za brend. U slučaju ovog telefona, sem brenda plaćate veoma dobre materijele koji su iskorišćeni i kameru koja kreira dosta dobre fotografije. Model 6500 Slide je bez sumnje glavni proizvod kompanije u svojoj klasi kada su u pitanju fotografije, a može se donekle smatrati i modnim rešenjem. Kao rezultat svega ovoga ovaj model nema direktnog konkurenta čime kompaniji Nokia daje dosta prostora za manevrisanje. Početkom sledeće godine za očekivati je da će cena telefona donkle opasti, čime će postati interesantniji širem krugu kupaca.
Nokia je ovog puta predstavila telefon koji je veoma zahvalan kada je korišćenje u pitanju, deluje snažno ali ipak neće postati najbolje prodavani model. Ali opet ciljna grupa ovog telefona nije mogla da bude srećnija zbog pojave ovog modela – 6500 Slide deluje pomodno, karakteriše ga poznati brend i pitanje je šta bi više od njega mogla da traži.
SAR vrednost za model Nokia 6500 Slide – 1.10 W/kg