Hero 2009
2009. godina
"
EXT nema
mAh
Test mobilni telefon HTC Hero
U nastavku pročitajte kompletan test mobilnog telefona HTC Hero. U testu ćete pronaći detaljne informacije testiranog mobilnog telefona HTC Hero vezano za izgled modela, performanse, kvalitet ekrana i kamera.
MOBILNISVET.COM JE EKSKLUZIVNI ZASTUPNIK MOBILE-REVIEW.COM
(Srbija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Hrvatska i Severna Makedonija)

Kompletan test GSM/UMTS-komunikatora HTC Hero

Možda će biti čudno što smatramo prva dva Android bazirana uređaja kompanije HTC „običnim eksperimentima“. Međutim, imajući u vidu da ovi modeli nisu dostupni na svim tržištima, prinuđeni smo da odamo priznanje modelu Hero pošto je prvi telefon ove kompanije koji je dostupan širom sveta.

Zanimljivo je to da veliki broj proizvođača telefona navodi da je Android i veoma jednostavan i izazovan za opisivanje. Za Motorola-u ovo je slamka za koju se hvataju samo zbog toga što ih je njihova politika i rukovodstvo sateralo u ćošak dok za kompaniju Samsung to predstavlja još jedan eksperiment i probu istovremeno, ali HTC Android ima potencijala da mnogo toga postigne. Sigurno svi znaju da kompaniji u poslednjih nekoliko meseci ne ide baš najbolje. Kao što se i moglo očekivati njihova rešenja sa astronomskim cenama nisu više toliko tražena zbog ekonomskog sunovrata te da im je ostao samo još jedan adut a to je njihov brend. Tako smo došli do činjenice da je HTC već postao međunarodno priznati brend koji se najčešće povezuje sa inovacijama, a nikako se ne može smatrati rivalom kompanijama Nokia ili Sony Ericsson po ovom pitanju, mada se danas velika većina korisnika može razlikovati između HTC i drugih tajvanskih proizvođača.

U tom smislu, odabir Android operativnog sistema umesto Windows Mobile čini se razumnim korakom, a HTC, kada je uvideo sve rizike koji mogu nastati, nije prekinuo nijedan od svojih sporazuma sa Microsoft-om i nastavio je da predstavlja WM bazirane uređaje ali u manjim količinama. Ne samo da je HTC Hero kompanijin prvi Android bazirani uređaj, koji treba da se pojavi na velikom broju tržišta, već je i prvi telefon koji poseduje HTC softver koji nam je odlično poznat preko Windows Mobile uređaja među kojima su razni widget-i, dodaci, TouchFLO 3D elementi, i tako dalje. Sve ove karakteristike su pažljivo dodate na novoj platformi.

Dizajn i materijali

Trenutno je model dostupan samo u beloj boji ali HTC navodi da je u planu predstavljanje crne verzije Hero modela.

Zanimljivo je da su sva tri Android bazirana komunikatora kompanije HTC osmišljeni na isti način. Pored toga, čini se da su svi specijalno dizajnirani da podsećaju na neku vrstu uređaja koji se može videti u nekom filmu naučne fantastike snimljenom davnih šezdesetih godina. Po mom mišljenju nema ništa pogrešno kod ovakvog pristupa zbog toga što niko drugi ne nudi ovakav neobičan dizajn. Većina telefona brenda „A“ sliči telefonima „B“, isto važi i za komunikatore: veliki ekran koji dominira na prednjoj strani, razumni oblici, nekoliko tastera na kućištu i to je sve. Ponekad se doda po neki umetak čisto da se dobije manje konzervativni izgled ali se sama suština nikada ne menja. U tom smislu Hero je malo osvežio stvari.

Gledajući HTC Hero sigurno je da nećete pomisliti: „Sigurno je da je ovo već viđeno“. Iako su neki njegovi elementi bili korišćeni i u drugim uređajima, HTC je prvi proizvođač telefona koji je spojio zaobljeno kućište, veličinu, trackball i matiranu plastiku zajedno u jednom proizvodu.

Što se tiče plastike, možete li se setiti bilo kojeg novijeg i vrhunskog telefona koji je izrađen od jednostavne, glatke matirane plastike? Lično sam se setio samo nekoliko ali svi od njih su telefoni namenjeni nezahtevnim korisnicima, izuzev modela HTC Hero iako on poseduje metalni umetak oko prednje strane. Iako nema mnogo sličnosti, sa svim novim rešenjima koja se pojavljuju uokvirena u plastiku meku na dodir, sjajne površine i stakla HTC Hero se jednostavno izdvaja a prema mom skromnom mišljenju ovaj model predstavlja veliku atrakciju.

Postoji još jedna prednost ovog materijala: on nije podložan habanju, plus je veoma otporan na mrlje, pa stoga ne možete na njemu ostaviti masne otiske prstiju niti ga izgrebati (ovo važi za belu ediciju uređaja). Ne postoje dodatni teksturirani slojevi kojima je presvučen telefon pa je jedini njegov deo koji možete isprljati ekran.

Nemamo nikakvih zamerki kada je u pitanju kvalitet izrade modela Hero - svi delovi deluju fino izrađeni i fiksirani.

Veličina

HTC Hero nije telefon koji bi se mogao baš opisati kao kompaktan – on je pre u liniji sa modelima kao što su Apple iPhone, HTC Max 4G i dosta je veći od telefona baziranih na karakteristikama ili većine džepnih komunikatora kao što je HTC Diamond.

  • HTC Hero – 112 x 56,2 x 14,3 mm, 135 g
  • HTC Touch Diamond 2 – 107,8 x 53,1 x 13,7 mm, 117 g
  • HTC MAX 4G – 113,5 x 61,3 x 13,9 mm, 151 g
  • Apple iPhone – 115,5 x 62,1 x 12,3 mm, 133 g 

Pored toga, Hero je i dalje zgodan za držanje u ruci, sve zahvaljujući relativno uskom kućištu i zaobljenom dizajnu.

Telefon odlično staje u gotovo svaki džep ili tašnu.

Kontrole

Sa prednje strane se nalazi slušalica koja je prekrivena rešetkom, a odmah do nje se nalazi servisni LED (svetli crvenom bojom kada se telefon puni ili kada je povezan sa personalnim računarom, odnosno zeleno kada je baterija puna) i senzor ambijentalnog osvetljenja koji manipuliše pozadinskim osvetljenjem ekrana.

Sa leve strane se nalazi taster za regulaciju jačine zvuka, ali on je postavljen uz kućište tako da je pravi izazov koristiti ga bez da gledate u levu stranu telefna, naročito tokom poziva. Jedna od stvari koju je proizvođač preuzeo sa svojih WM modela je to što čak i ukoliko je ekran telefona isključen možete podesiti jačinu zvuka dodirom kontrola jačine zvuka (bez potrebe da prvo otključate uređaj), što je veoma pogodno, naročito ukoliko recimo slušate muziku a ne želite da vadite uređaj iz džepa.

Sa desne strane ne postoje nikakvi tasteri. Sa donje strane se nalazi HTC-ov zaštitni znak – ExtUSB utičnica koja se koristi za punjenje baterije telefona i povezivanje kablova za prenos podataka. Sa gornje strane se nalazi 3.5mm audio priključak, koji čini HTC Hero jednim od nekoliko uređaja koji poseduju zasebni audio ulaz.

Sve ostale kontrole su smeštene ispod ekrana: Call, Home (kada dodirnete i zadržite, ovaj taster poziva menadžer zadataka), Menu i End. Malo ispod je taster za pretragu/povratak jedan korak unazad koji radi na sledeći način: u većini menija kada ga pritisnete pojavljuje vam se prozor sa Google pretragom ali ukoliko ga pritisnete u okviru neke aplikacije on omogućava pretragu u okviru uređaja i koristi se kao sopstveni engine za pretragu aplikacije. Na primer, ukoliko ga pritisnete dok se nalazite u telefonskom imeniku, on će pozvati ekran za pretragu kontakata. Ukoliko ga koristite u Market aplikaciji, telefon će ući u Application Search meni. Koliko se ja sećam, Hero je prvi uređaj koji podržava ovako neobično a opet vrlo logičko rešenje.

Sa leve strane ovih tastera nalazi se trackball telefona koja se koristi za prelazak između ekrana korisničkih interfejsa, aplikacija, skrolovanje kroz stranice, tekst i ekran pretraživača. Ne bih ovaj način mogao da nazovem najpogodnijim kontrolnim elementom sa kojim sam se susreo ali ne zaslužuje i naročite kritike. Iskreno, koristio sam ga samo za pretraživanje Web stranica.

HTC Hero ne poseduje posvećeni taster kamere – jedini način da pokrenete ovu aplikaciju je da pritisnete njenu ikonu u meniju; trackball se koristiti i za fokusiranje i snimanje, što nije baš najpametnija ideja, pa često se dešava da trackball isklizne ispod vašeg prsta pa umesto što ste snimili fotografiju vi ste zumirali kameru. Na žalost, ne postoji drugi način da snimite fotografiju modelom Hero.

Na poklopcu odeljka baterije nalazi se otvor za provlačenje trake za nošenje oko vrata.

Mesto za postavljanje SIM kartice se nalazi direktno ispod baterije i koristi nekoliko klizača za držanje kartice. Mesto za postavljanje memorijske kartice (microSD i microSDHC) je sa leve strane, a da biste zamenili memorijsku karticu potrebno je da uklonite poklopac baterije. Srećom nije potrebno isključivanje telefona za ovu radnju.

Ekran

Telefon koristi 3.2“ TFT ekran osetljiv na dodir dužine dijagonale 68x45mm koji može da prikaže sliku rezolucije 480x320 piksela (HVGA). Niti su osvetljenost niti reprodukcija boja predstavljali ikakav problem prilikom vremena u kojem smo testirali ovaj telefon, međutim oštrina slike se ne može uporediti sa onom koju nude HTC MAX 4G ili Diamond II WVGA ekrani.

Ekran modela Hero nudi prisojne uglove vidljivosti tako da slika ne izgleda iskrivljeno bez obziran iz kojeg ugla je gledate. Slika izgleda izbledelo pod direktnim sunčevim zracima ali čak i u situacijama u kojima prelazi u crno beli spektar informacije na ekranu ostaju čitljive. U suštini u pitanju je jedna od onih karakteristika ekrana modela Hero koja ga izdvaja u odnosu na druge WM bazirane komunikatore sa kojima postaje nemoguće raditi kada su izloženi direktnim sunčevim zracima.

Ekran je takođe prilično odzivan iako i dalje inferioran u odnosu na iPhone ili Samsung i8000 na ovom frontu – u nekim situacijama sam morao da dodirnem ekran nekoliko puta da bih dobio reakciju. Treba napomenuti da je Android interfejs originalno dizajniran za navigaciju baziranu na dodiru i otporne ekrane koji su kako znate više namenjeni da se njima upravlja olovkom. Iako HTC ne pokazuje znake planova za prelazak na drugu tehnologiju ekrana, ranije ili kasnije će morati da pređe na jedinice kojima se lakše upravlja prstima.

Kamera

Komunikator poseduje 5MP kameru sa omogućenim autofokusom, čija sočiva su smeštena u gornjem delu zadnje strane uređaja, uronjena u kućište. Na žalost, sočivo ne poseduje zaštitno staklo, tako da se prašina skuplja na njemu. Ipak, nadajmo se da će prodajna jedinica popraviti ovaj problem.

Korisnički interfejs kamere je jednostavan najviše što može biti. Ekran vizira prikazuje samo thumbnail režim (za prebacivanje između foto i video režima) i prečicu do galerije. Da biste pozvali ekran za podešavanja potrebno je da dodirnete taster Menu ispod ekrana – on će se pojaviti u dnu sa svim dostupnim opcijama u zasebnim prozorima.

Dostupne su i standardne kao i 3:2 rezolucije:

  • 5M (Wide) – 2560x1712
  • 5Ì – 2560x1920
  • 3M (Wide) – 2016x1344
  • 3Ì – 2048x1536
  • 1M (Wide) – 1280x832
  • 1M – 1280x960
  • L (Wide) – 624x416
  • L – 640x480

Kvalitet slika (menja samo veličinu fotografija, za većinu snimaka):

  • Low
  • Standard
  • High
  • Highest

Uravnoteženje belog:

  • Auto
  • Fluorescent
  • Incandescent
  • Daylight
  • Cloudy

Efekti

  • Crno-belo
  • Sepia
  • Negativ

Merenje eksponiranja:

  • Na osnovu centrlanog dela
  • Integralno
  • Tačka

Slično kao kod najnovijih komunikatora baziranih na Windows Mobile, potrebno je da potvrdite sve vaše izbore dodirom tastera „Accept“ što nije naročito pogodno.

Pored gorepomenutih podešavanja, u mogućnosti ste da podesite kontrast, zasićenje i oštrinu u pet nivoa. Pored toga, Hero će vam omogućiti da podesite zvuk okidača, rešetku na viziru, tajmer kao i podešavanja vezana za geografsko označavanje.

Sve u svemu, zaključujemo da je kvalitet fotografija koje obezbeđuje model Hero prilično dobar, u rangu sa Touch Diamond II ili Samsung i8000 modelima – u pitanju je osrednje 5MP rešenje čiji glavni fokus nije fotografisanje. Telefon ne poseduje makro režim, što narušava njegovu mogućnost snimanja fotografija iz blizine – uspeli smo sa modelom Hero da izvršimo fokusiranje samo kada su u pitanju bili objekti na udaljenosti od 12 do 15cm. Još jedna slaba stvar vezana za kameru modela Hero su dokumenti. Često je potrebno 5 do 6 puta snimiti istu stranicu da biste dobili pristojno jasnu sliku koja može da bude prepoznata na PC-ju.

(+) Uvećaj, 2560x1712, JPEG (+) Uvećaj, 2560x1712, JPEG
(+) Uvećaj, 2560x1712, JPEG (+) Uvećaj, 2560x1712, JPEG
(+) Uvećaj, 2560x1712, JPEG (+) Uvećaj, 2560x1712, JPEG
(+) Uvećaj, 2560x1712, JPEG (+) Uvećaj, 2560x1712, JPEG
(+) Uvećaj, 2560x1712, JPEG (+) Uvećaj, 2560x1712, JPEG
(+) Uvećaj, 2560x1712, JPEG (+) Uvećaj, 2560x1712, JPEG
(+) Uvećaj, 2560x1712, JPEG (+) Uvećaj, 2560x1712, JPEG
(+) Uvećaj, 2560x1712, JPEG (+) Uvećaj, 2560x1712, JPEG
(+) Uvećaj, 2560x1712, JPEG (+) Uvećaj, 2560x1712, JPEG

Video

Telefon snima video sadržaje u MP4 ili 3GP (mp4v ili h.263 kodeci) pri 10fps (verovatno je da je u pitanju ograničenje našeg inženjerskog modela). Zvuk se snima uz pomoć istog kodeka na 128Kbps (bazirano na podacima iz VLC plejera) i pri 16000 Hz, mono. Sledeće rezolucije su dostupne.

  • CIF – 352x288
  • L – 320x240
  • M – 176x144
  • S – 128x96

Sva podešavanja vezana za video režim se ne razlikuju mnogo od onih koja su dostupna za statične fotografije. Postoje neki dodaci, kao što su opcija za onemogućavanje zvuka kao i ograničenje veličine videa /trajanja.

Hero omogućava korisnicima da vrše zumiranje/umanjenje bez obzira na trenutno podešenu rezoluciju, iako ovo ne možete raditi tokom snimanja – neophodno je da zaustavite snimanje da biste koristili zum karakteristiku telefona. Pogledajte kakav kvalitet videa obezbeđuje uređaj.

Trajanje baterije

Telefon koristi Li-Ion-sku bateriju kapaciteta 1350 mAh, koja je sertifikovana da obezbeđuje 7 časova razgovora (GSM) i 440 časova rada u režimu mirovanja. Očigledno, je da je proizvođač precenio vreme rada u režimu mirovanja, jer čak i kada ništa ne radite sa njim njegova baterija će obezbediti nedelju dana rada.

Naša jedinica modela HTC Hero je obezbedila 1.5 dan autonomije jednim punjenjem baterije uz prosečno korišćenje (30-40 minuta poziva, 10-15 poruka, redovna provera elektronske pošte). Ukoliko telefon koristite više za slušanje muzike, trajanje baterije će se spustiti na jedan dan što nije mnogo bolje od većine Windows Mobile uređaja sličnog opsega).

Performanse

Hero je izrađen korišćenjem Qualcomm MSM7200A platforme, čiji procesor radi na radnom taktu od 528MHz, iako se njegov radni takt menja dinamički, bazirano na tome koja aplikacija je aktivna od 245MHz do 528MHz.

Komunikator je opremljen sa 288Mb RAM-a, od čega je 120 do 150Mb na raspolaganju korisniku za aplikacije. Tokom našeg korišćenja ovog telefona nije bilo nijednog slučaja da smo imali osećaj da HTC Hero ostaje bez memorije.

Za skladištenje korisnikovih personalnih pdoataka, kao što je muzika, možete koristiti ROM skladišteni prostor telefona (300 do 400Mb je dostupno po prvom pokretanju uređaja) ili memorijsku karticu. Naša, inženjerska jedinica imala je ipak čudan nedostatak – aplikacija kamere nije htela da sačuva fotografije u internoj memoriji već smo morali da koristimo memorijski karticu.

Hero ne može da reprodukuje nekovertovani video, iako kada je u pitanju kvalitet reprodukcije, on je bolji od HTC-ovih najnovijih i najboljih WM ponuda. Jednu stvar ipak treba napomenuti a to je da video plejer modela Hero ima tendenciju da malo kasni ili preskače frejmove kada gledate video u rezoluciji 600x300 piksela. Ono što je pozitivno je da svi video klipovi čija rezolucija se poklapa sa rezolucijom ekrana telefona su savršeni za gledanje.

Brzina korisničkog interfejsa je takva da o njoj nema mnogo toga da se kaže i manje više je uporediva sa brzinom korisničkih interfejsa Windows Mobile baziranih komunikatora, iako bi se sveukupna tromost ovog uređaja mogla podvesti pod to što u pitanju nije prodajna verzija telefona.

Povezivanje

Telefon može da radi u GSM (850/900/1800/1900) i UMTS (2100) mrežama; Oba protokola EDGE i HSDPA su podržani. Sve ove karakteristike mogu biti onemogućene ili omogućene bilo preko menija podešavanja ili widget-a koji se nalaze na početnom ekranu.

Za PC sinhronizaciju Hero koristi miniUSB kabl koji se isporučuje u prodajnom pakovanju i koji koristi USB 2.0 interfejs. Takođe, telefon poseduje i Bluetooth 2.0+EDR modul koji podržava sledeće profile:

  • Audio Gateway (AG)
  • Audio/Video Control Transport Protocol (AVCTP)
  • Audio/Video Remote Control Profile (AVRCP) 
  • Generic Audio/Video Distribution Profile (GAVDP)
  • Audio/Video Distribution Transport Protocol (AVDTP)
  • Advanced Audio Distribution Profile (A2DP)
  • Hands-Free Profile 1.5

Kao što možete videti Hero podržava sve osnovne profile iako mu nedostaju neki multimedijalni i PIM povezani profili (ne može usmeravati kontakte, na primer ili pristupiti sistemu fajlova drugih uređaja). Sa druge strane, naša jedinica je manipulisala stereo slušalicama sa lakoćom, iako kvalitet zvuka nije bio savršen.

Wi-Fi (802.11b/g). Hero se isporučuje sa Wi-Fi konektivnošću, koja je radila veoma dobro tokom vremena u kojem smo testirali telefon. Ona vam omogućava da podesite Wi-Fi sleep režim, static IP only režim kao i dodate sigurnosne sertifikate.

Navigacija

HTC Hero koristi Qualcomm-ov gpsOne čip za svrhu navigacije. Obzirom da telefon ne poseduje nijedan specijalni softver za svrhu navigacije, možete koristiti Google Maps koja omogućava proračunavanje rute (bez glasovnih saveta), vršiti pretragu ulica, ili specifičnih adresa i mesta. Glavna prednost Google Maps u odnosu na sofisticiranije aplikacije je u tome što se mape mogu uplaod-ovati preko Web-a, što znači da bez obzira gde se nalazi ukoliko postoji intern tkonekcija nikada nećete ostati bez mapa. Sa druge strane, to što je aplikacija zavisna od konekcije može biti problematično jer je jednostavno ne možete koristiti u offline režimu.

Google Maps bi se mogla okarakterisati kao jedva korisna kao navigacioni sistem za automobil, iako u većini drugih scenarija verovatno nećete iskusiti nikakve teškoće sa njenim korišćenjem. Najnovija verzija apikacije poseduje karakteristiku nazvanu Locator koja će pokazati lokacije vaših prijatelja na mapi.

Zvuk

Prisustvo 3.5mm audio ulaza omogućava vam da slušate vaše omiljene numere bez da budete ograničeni na slušalice koje se isporučuju u okviru prodajnog paketa. Kada je u pitanju kvalitet muzike, nisam ustanovio da se po ovom segmentu Hero razlikuje od modela Touch HD ili Diamond 2. Zvuk koji obezbeđuje telefon zvuči više nego pristojno za neobaveznog slušaoca kao što sam ja, ali pravi audiofili verovatno neće biti zadovoljni kvalitetom.

Unos teksta

HTC Hero poseduje veoma zgodnu za korišćenje QWETY tatsaturu na ekranu, iako ona ima neke nedostatke. Na primer, u situacijama dok je podešena na engleski ili neki drugi jezik koji koristi latinični alfabet ona omogućava unos dodatnih simbola dodirom sa zadržavanjem tastera koji su dodeljeni pomenutim simbolima, dok recimo ukoliko želite da tekst unosite na ruskom potrebno je da uđete u meni za unos i promenite tastaturu. Nadamo se da će proizvođač ispraviti ovaj nedostatak kada u pitanju bude prodajno izdanje telefona.

Kada radite sa tastaturom Hero zavibrira svaki put kada je dodirnete, čineći kompletan doživljaj besprekornim i omogućavajući korisnicima koji su prešli sa uređaja koji su imali mehaničku tastaturu da se naviknu na thumbboard na ekranu. Plus, tastatura se može ukloniti sa ekrana – postoji specijalna prečica u donjem levom uglu ekrana za ovu funkciju.

Softver

Komunikator radi na Android 1.5 operativnom sistemu i koristi standardni korisnički interfejs sa nekim dodacima koji su dodati HTC-ovom sopstvenom TouchFLO 3D koji se može dodati na početni ekran.

Zaključak

Ne bi bilo korektno suditi o kvalitetu prijema kod modela HTC Hero na osnovu inženjerskog primerka, ali vredno je pomenuti da nismo iskusili nikakav problem na ovom frontu niti je jačina signala opala u područijima koja niso najbolje pokrivena signalom. Slušalica ovog modela je dovoljno glasna a u tihim okruženjima ukoliko je jačina zvuka podešena na najjači nivo može se desiti da vam srce preskoči. Zvučnik je prosečne jačine, međutim set melodija zvona koje se isporučuju uz telefon rešava ovaj problem obzirom da je većina melodija prilično glasna. Jačina vibravije je više nego zadovoljavajuća – osetio sam da telefon vibrira čak i kada sam ga nosio u torbi.

HTC nije ovaj uređaj pozicionirala kao ponudu za masovno tržište, obzirom da za kompanijinu publiku ovaj uređaj nije naročito poznat pre svega zbog njegove potpuno nove platforme. Stoga je HTC ova model pozicionirala kao uređaj za ljubitelje novih tehnoloških rešenja. U suštini u pitanju je jedan od onih slučajeva u kojima proizvođač potpuno razume potencijal svog proizvoda i pozicionira ga na odgovarajući način.

Sa druge strane Hero poseduje dosta potencijala, obzirom da je prvi telefon baziran na Android operativnom sistemu na mnogim tržištima. Kako ja shvatam ovaj telefon u pitanju je model koji zajedno sa druga dva Android pokretana komunikatora predstavlja ono za čim su gadget manijaci sanjali ugledajući se na Apple iPhone.

Specifikacije:

  • Tip: komunikator
  • Forma: monoblok
  • Konkurencija: Samsung i7500
  • Korišćeni materijali: matirana plastika, metal
  • Operativni sistem: Android 1.5
  • GSM/EDGE 850/900/1800/1900 MHz, UMTS/HSDPA 2100
  • Procesor: 528 Mhz (Qualcomm MSM7200A platforma)
  • RAM: 288 Mb
  • Skladištenje: 512 Mb + slot microSD memorijske kartice
  • Povezivanje: Wi-Fi, Bluetooth 2.0+EDR (A2DP), vlasnički ExtUSB (USB 2.0) za punjenje, sinhronizaciju, 3.5mm audio priključak
  • Ekran: TFT 3,2” rezolucije 480x320 piksela (HVGA), auto matkos podešavanje pozadinskog osvetljenja ekrana
  • Kamera: 5 MP sa omogućenim autofokusom, može da snima video u CIF rezoluciji;
  • Navigacija: gpsOne-bazirana navigacija (sa A-GPS podrškom)
  • Dodaci: akcelerometar
  • Baterija: ukloniva 1350 mAh Li-Ion
  • Veličina: 112x56,2x14,3 mm
  • Težina: 135 g.
MOBILNISVET.COM JE EKSKLUZIVNI ZASTUPNIK MOBILE-REVIEW.COM
(Srbija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Hrvatska i Severna Makedonija)
NAPOMENA
Prevod je ekskluzivno vlasništvo sajta Mobilnisvet.com, a kopiranje dela ili celog testa je strogo zabranjeno.
Tekst je pod zaštitom kako mobile-review.com tako i mobilnisvet.com sajta, zloupotrebe neće biti tolerisane.
Slike su vlasništvo sajta mobile-review.com, koje su u neobrađenom obliku na sajtu mobilnisvet.com.
* maloprodajna cena sa uključenim PDV-om. Dinarske cene modela se dele sa prodajnim efektivnim kursom NBS koji se ažurira na svakih nekoliko dana. Plaćanje ISKLJUČIVO u dinarskoj protivvrednosti.
Uslovi korišćenja Mail: mobilnisvet.com@gmail.com - Sva prava rezervisana. © 2003-2025