









Pakovanje
- Telefon
- Punjač snage 100 W
- Kabl USB-A na USB-C
- Futrola
- Pin za SIM ležište
- Uputstva
- Garancija



Tehničke specifikacije
Dimenzije i težina | 162,7 x 77,1 x 8,8 mm, 223 grama |
Materijal | Ojačani aluminijum, Honor NanoCrystal Shield staklo |
Ekran | 6,8 inča, QHD (19,5:9), 1280x2800 piksela, OLED, LTPO, automatska kontrola osvetljenosti, AlwaysOn Display, Honor NanoCrystal Shield, HDR10+, 1-120 Hz, 453 ppi, 1600 nita (vršna osvetljenost 5000 nita), PWM zatamnjivanje 4320 Hz, brzina osvežavanja dodira 300 Hz |
Operativni sistem | MagicOS 9 (Android 15), do pet ažuriranja Android/MagicOS verzije |
Platforma | Qualcomm Snapdragon 8 Elite (3 nm) Grafika - Adreno 830 |
Memorija | 12/256 GB 12/512 GB 16/512 GB 16/ 1 TB Nema memorijskih kartica UFS 4.0 RAM LPDDR5X |
Bežični interfejs | 802.11a/b/g/n/ac/ax, WiFi 6/7, 2×2 MIMO, HE160, 1024 QAM dvopojasni, Bluetooth 5.4, NFC 5G |
SIM | Dual SIM, nanoSIM eSIM |
Podržani sistemi navigacije | GPS (L1+L5), GLONASS, BDS (B1I+B1c+B2a), GALILEO (E1+E5a) |
Senzori i konektori | USB-C (USB 3.2), USB OTG, DisplayPort 1.2 Akcelerometar, senzor blizine, senzor svetlosti, žiroskop, geomagnetni senzor, kompas sRGB senzor Senzor otiska prsta ugrađen u ekran (ultrazvučni) 3D IR port za otključavanje lica |
Glavna kamera | Glavni: Sistem sa tri kamere — Glavni: 50 MP, F1.4-2.0, višestruki PDAF, laserski autofokus — Ultra-široki: 50 MP, autofokus, F2.0, PDAF, super makro režim — Telefoto: 200 MP, F2.6, OIS, višestruki PDAF, 3x optički zum, ultra-veliki zum Ultra-brzo snimanje pokretnih objekata u visokoj rezoluciji Super Burst Harcour portreti AI super zum Scena AI poboljšanje portreta Spektralni modul 4K video snimanje (do 60 fps) |
Prednja kamera | 50 MP (f/2.0) Bokeh efekat, razni dodatni efekti, autofokus |
Baterija | Si-C 5850 mAh (3. generacija Si-C) Honor SuperCharge, punjenje do 100 W Bežično brzo punjenje Honor SuperCharge (maks. 80 W) Reverzno bežično punjenje (do 20 W), žičano obrnuto punjenje (do 18 W) |
Stepen zaštite | IP68/IP69 |
Boje | Dostupan u četiri boje - siva, plava, crna i bela. |
Zvuk | Dva zvučnika |
Sistem plaćanja | Google Pay |
Ostalo | 3D senzor za prepoznavanje lica, podržan zajedno sa senzorom otiska prsta u bankarskim aplikacijama |
Pozicioniranje
Bez kompromisa, Honor razvija liniju Magic Pro kao uređaje najviše klase, kako po ceni tako i po pozicioniranju. Takvi modeli predstavljaju alternativu vodećim uređajima kompanija Samsung, Apple i drugih. Percepcija brenda Honor u vodećem segmentu je niža nego kod Huaweija, Applea i Samsunga, ali kompanija konstantno zarađuje poene kod potrošača.
Honor je veoma osetljiv na povratne informacije o svojim proizvodima i Magic 7 Pro se u potpunosti može nazvati uređajem koji je uzeo u obzir komentare u vezi sa prethodnikom. Nekoliko primera koji dokazuju ovu tačku – pomerili su senzor otiska prsta u ekranu naviše, što ga čini praktičnijim, a uz to su promenili i tehnologiju, senzor je ultrazvučan i veoma brz. Želite otključavanje licem? Dostupan je i uključuje ne samo kameru, već i 3D senzor koji pravi mapu vašeg lica. Bezbednost je na takvom nivou da je otključavanje moguće u istim bankarskim aplikacijama i prstom i licem. Ekran nije izgubio svoje obline, ali sada je njihov ugao minimalan, manje je refleksije, vizuelna komponenta dizajna je očuvana, ali su negativni aspekti uklonjeni. Lista razlika je dugačka, ima ih mnogo i nova generacija izgleda veoma interesantno u takvim detaljima, dosta posla je urađeno. Uprkos spoljnoj sličnosti dve generacije, razlike Magic 7 Pro su takve da se uređaj percipira kao model koji je nešto viši. Kod drugih proizvođača, napredak u hardveru je često spor, s minimalnim promenama iz godine u godinu, ali ovde je obim ažuriranja kritičan.
Za one koji žele nešto posebno, možete pogledati ograničeno izdanje Porsche Design-a. Porsche Design Honor Magic 7 RSR je ekskluzivno izdanje dizajnirano za premium tržište.
Dakle, pred nama je vodeći model koji može biti alternativa iPhoneu 16 Pro Max, Galaxy S25+ (nije konkurent Ultra-u iz raznih razloga), Huawei Mate 70 Pro i nizu drugih kineskih vodećih modela u istoj cenovnoj grupi. Po mom mišljenju, ova kamera će prvenstveno zanimati one koji su fokusirani na kvalitetnu fotografiju (portreti, reportaže itd.). Uključujući i kada snimate ekstremne sportove, kada treba da uhvatite trenutak, a postoji i šansa da telefon uleti u bicikl ili da padne negde, na primer, u vodu ili odleti na asfalt. Nudi visok nivo zaštite od spoljašnjih uticaja, iako postoje određena ograničenja – o tome kasnije.
Navedene tačke ukazuju na to da uređaj izgleda zanimljivo za mladu publiku, ljubitelje ekstremnih sportova i rekreacije. Ali takođe će izgledati sjajno u kancelariji, nema razmetljive brutalnosti, uređaj će odgovarati odelu ili džemperu. Suština je u tome što Honor nudi drugačiju interpretaciju vodećeg modela u odnosu na iPhone i Galaxy. Za neke korisnike, ovo će biti dovoljan razlog za kupovinu.
Dizajn, dimenzije, kontrole
Dostupne su četiri boje: siva, plava, crna, bela.


Percepcija boje tela u velikoj meri zavisi od spoljašnjih uslova osvetljenja: na jakoj sunčevoj svetlosti, lunarna siva se poigrava prelivima boja, dok u polumraku izgleda skoro belo.


Siva boja izgleda najzanimljivije, jer se na zadnjoj ploči nalazi šara i daje šarm modelu. Plava boja je prijatna, moglo bi se reći mirna. Ali često deluje suviše jednostavno.
Većina ljudi koristi futrolu koja dolazi uz telefon; ona je tvrda i neprozirna (za razliku od prethodnih modela, koji su imali silikonske futrole).


Možda ova vrsta kućišta nije naročito zanimljiva, jer previše sakriva dizajn telefona, čineći ga jednostavnijim nego što zaista jeste jer je dizajn modela odličan.
Telo je napravljeno od poznatih materijala, staklo koje pokriva ekran NanoCrystal Shield je što je moguće izdržljivije i otpornije na ogrebotine. Uređaj dolazi iz fabrike sa već postavljenom zaštitnom folijom, koja će sigurno trajati neko vreme.

Zadnja ploča je napravljena od stakla, ali su bočne ivice aluminijumske, mat, što uređaju daje određeni šarm. Materijali su vrhunskog kvaliteta, u rangu vodećih modela, i teško im je naći manu. Uređaj nema nikakav standard za zaštitu od udara (na primer, isti MIL-810-STD), ali kao i drugi vodeći modeli, preživljava padove i udarce tokom normalne upotrebe, sve se svodi na vašu sreću, odnosno lošu sreću.
Nivo zaštite od vode nije samo IP68, već sada dostiže IP69, što predstavlja najnoviji standard u industriji, uključujući i Honor. Uređaj može da izdrži ključalu vodu i usmerene mlazove vode pod pritiskom.

Telefon može da preživi ekstremne uslove u kojima bi vama bilo neprijatno, iako je malo verovatno da ćete ga ikada testirati u takvim situacijama.

Podloga za module kamere blago viri iz tela, ivica je metalna, crna je. Ako ne koristite futrolu, ivica će pre ili kasnije početi da se ljušti, otkrivajući beli metal. Ovo se dešava kod mnogih različitih uređaja.


Dizajn telefona je pokušao da kombinuje dva fundamentalno različita koncepta – pravougaono telo i ekran sa zaobljenim ivicama. Do neke mere je uspelo, uređaj izgleda zanimljivo spolja. Loša strana je što je uređaj i dalje preširok čak i za mušku ruku. Teško ga je udobno držati jednom rukom, a zakrivljeni ekran ne olakšava rukovanje.


Dimenzije: 162,7 x 77,1 x 8,8 mm, težina 223 grama. Tipični parametri za modele sa ovom dijagonalom ekrana. Posebna karakteristika je položaj senzora otiska prsta na ekranu – sada je postavljen više nego kod prethodnog modela.



Sada je lakše otključati uređaj jednom rukom, promena koja je definitivno na bolje. Senzor je ultrazvučni i izuzetno brz, a funkcioniše čak i kada su ruke mokre ili ako je ekran prekriven zaštitnim filmom ili staklom (u tom slučaju preporučuje se ponovno registrovanje otiska prsta).
Na ekranu se može videti ostrvo u kome se nalazi prednja kamera, kao i 3D senzori koji su zaduženi za otključavanje licem. Uređaj može da napravi trodimenzionalni model lica, ovaj metod je pouzdaniji od korišćenja obične kamere i omogućava vam da koristite otključavanje lica u svim uslovima osvetljenja. Otključavanje radi brzo.

Telefon ima dva zvučnika smeštena na krajevima, sa poboljšanom jačinom i kvalitetom zvuka. Uređaj je glasan i dobro se čuje u svim režimima rada. Na gornjem kraju se nalazi i IR port za kontrolu kućnih aparata.

Na donjem delu uređaja nalaze se standardni USB-C konektor i slot za dve nanoSIM kartice (uz podršku za eSIM).

Ekran
Tehničke karakteristike ekrana: 6,8 inča, QHD (19,5:9), 1280x2800 piksela, OLED, LTPO, automatska kontrola osvetljenja, AlwaysOn Display, Honor NanoCrystal Shield, HDR10+, 1-120 Hz, 453 ppi, 1600 nita (vršna osvetljenost 5000 nita), PWM zatamnjivanje 4320 Hz, brzina osvežavanja dodira 300 Hz.

Ekran je čitljiv na suncu, ali vidljivost može varirati u zavisnosti od jačine sunčeve svetlosti.


U planinama, gde se svetlost reflektuje od snega, vidljivost ekrana može biti smanjena, naročito prilikom snimanja fotografija ili video zapisa. Sa sunčanim naočarima ekran ostaje čitljiv bez poteškoća.

Podešavanja su standardna: izbor temperature boje, rezolucije ekrana (podrazumevana opcija je „pametno“, što znači da se rezolucija prilagođava sadržaju), kao i frekvencija osvežavanja (60 Hz, 120 Hz ili automatski režim).


Postoji režim e-knjige, kada sve na ekranu postaje crno-belo.


U odeljku Honor Eye Comfort možete pronaći podešavanja koja se odnose na bezbednost vida. Na primer, podešavanja koja se odnose na cirkadijalne ritmove. Defokusirani režim zamagljuje ivice slike kako bi smanjio naprezanje očiju, kada su ivice slike blago zamućene. Kružna polarizacija omogućava simulaciju prirodnog osvetljenja, dok funkcija „prirodni ton“ automatski prilagođava temperaturu boje ekrana pomoću sRGB senzora.


Uređaj nudi fleksibilna AoD podešavanja, uključujući čuvar ekrana za ceo ili samo deo ekrana.




Lep, kvalitetan ekran, ima mnogo malih karakteristika, koje ga zajedno čine veoma prijatnim za svakodnevnu upotrebu. Automatska kontrola osvetljenosti mogla bi biti nešto agresivnija, ali to je stvar navike. Ekran je namerno dizajniran tako da ne emituje agresivno pozadinsko osvetljenje, ali se osvetljenje može podesiti po želji. Kod Samsung-a je razlika primetna – pristupi su različiti, ali ne toliko u tehničkom, koliko u vizuelnom smislu.
Baterija
Si-C baterija (tehnologija treće generacije) ima kapacitet od 5850 mAh, dok evropska verzija dolazi sa nešto manjim kapacitetom od 5270 mAh. U pakovanju se dobija Honor SuperCharge punjač snage do 100 W, uz USB-A na USB-C kabl. Puno vreme punjenja u turbo režimu je oko 37 minuta (zagrevanje do 39 stepeni). U normalnom režimu, uređaj se može napuniti za 48 minuta.


Bežično punjenje podržava do 80 W sa originalnim punjačem, dok standardni punjači omogućavaju maksimalno 15 W.


Sa pozitivne strane, uređaj može da puni druge uređaje preko žice (do 18 W), a uz bežično punjenje snaga je još veća (do 20 W).
Uprkos gomili različitih hardverskih karakteristika, uređaj pokazuje odličnu izdržljivost u različitim scenarijima upotrebe. U proseku radi jedan i po do dva dana (ovde se koristi čip Honor E2, odgovoran je za upravljanje potrošnjom energije i kontrolu temperature uređaja). Vreme rada ekrana je oko 8h, što je znatno više nego kod prethodnog modela. Efekat je zbog drugačijeg čipseta, veće baterije i drugačijeg ekrana.
Komunikacione mogućnosti
Podržava Bluetooth 5.4, uz LDAC i aptX HD kodeke. WiFi 6/7 funkcioniše stabilno i bez prekida veze.
GPS funkcioniše besprekorno, koristi više opsega i brzo pronalazi lokaciju.
Memorija, čipset, performanse


Najnovija generacija vodećih modela odlikuje prisustvo Qualcomm Snapdragon 8 Elite (3 nm), čipset se široko koristi u različitim modelima. A kvalitet rada direktno zavisi od sistema hlađenja; što bolje bude napravljen, to su veći ne samo rezultati sintetičkih testova, već i rad u svakodnevnom životu, uključujući vreme takvog rada. Ovde vidimo da je sve realizovano na dobrom nivou. Grejanje pod opterećenjem dostiže 40-42 stepena Celzijusa, što je vrednost tipična za takve uređaje. Hajde da pogledamo rezultate prigušivanja.

Pogledajte rezultate sintetičkih testova.





Kamere
Honor je uradio odličan posao u oblasti kamera i nastavlja da iznenađuje dodavanjem novih režima, od kojih svaki izgleda izuzetno zanimljivo. Sve u svemu, kamera nudi mogućnosti koje njeni direktni konkurenti nemaju, a u nekim scenarijima uopšte nema analoga na tržištu. Hajde da pogledamo šta je Honor uradio, počevši od specifikacija kamere:

Glavna: kamera sa tri modula
— Glavna: 50 MP, F1.4-2.0, više PDAF senzora, laserski autofokus
— Ultra-široki: 50 MP, autofokus, F2.0, PDAF, super makro režim
— Telefoto: 200 MP, F2.6, OIS, multi PDAF, 3x optički zum
— Senzor treperenja
— Spectralni modul
Spektralni modul ocenjuje prikazivanje boja (analogno Huawei tehnologiji True Color). Modul se nosi sa svojim zadatkom, kvalitet prikaza boja je povećan, slike postaju atmosferske. Međutim, pristrasnost u nijansiranju fotografija (podrazumevana podešavanja) nije nestala.
Nema sumnje da smo na pragu nove ere u kvalitetu fotoaparata, na čelu sa kompanijama kao što su Honor/Huawei. Pogledajte nekoliko slika koje pokazuju kvalitet prikaza boja.
Interfejs kamere je poznat, nema primetne razlike.












Prethodni Honor modeli su imali Harcourt portretni režim. Tri portretne opcije, najhladnija je crno-bela (ovaj studio je zapravo poznat po takvim fotografijama). Ispadaju prilično lepi. Hajde da pogledamo naš model. Pogledajmo normalan portretni režim i crno-beli Harcourt. Obratite pažnju koliko drugačije izgleda naš model.
Pogledajmo druge snimke snimljene u ovom režimu.








Neke slike su ispale sjajne, kamera im daje život. Kamera sada ima funkciju za poboljšanje portreta pomoću veštačke inteligencije. U portretnom režimu, postoji AI dugme na dnu ekrana. Pritisnete ga i kamera postavlja podešavanja koja smatra najboljim. U galeriji su fotografije snimljene pomoću veštačke inteligencije označene ikonom.



U galeriji možete izabrati portret sa poboljšanjima veštačke inteligencije i uporediti originalnu sa uređenom verzijom. Razlika nije neverovatna ali ovaj algoritam poboljšava neke detalje.


Promenljivi otvor blende vam omogućava da snimate slike sa prelepim zamućenjem, posebno portrete. Imajte na umu da možete promeniti zamućenje nakon što snimite fotografiju. Želeli smo da zamaglimo skejtbord i zadržimo lice u fokusu, to smo postigli sa lakoćom.


Dosta o portretima. Prošle godine, Honor je već pokazao funkciju „Motion Capture“, koja vam je omogućavala da snimite pokretni objekat, kao što je automobil, ili da slikate malu decu. To je sjajna funkcija koja postepeno ulazi u različite uređaje, ali Honor-ova implementacija ove funkcije bila je kvalitativno drugačija. Sa dolaskom najnovijeg Qualcommovog procesora, kompanija je napravila još jedan korak napred. Dodat je dodatni HD Super Burst režim. Uključite „Snimanje pokreta“ i druga ikona će se pojaviti iznad.






Kamera snima do deset slika u sekundi, a ukupno se može snimiti trideset slika u nizu (tj. tri sekunde). Skoro svaki pokret možete da podelite na njegove komponente, a ovaj režim je koristan za snimanje brzih pokreta, kao što su sportska takmičenja. U galeriji je serija prikazana kao jedan okvir, potrebno je da se prijavite da biste videli sve snimljene slike. Možete odabrati jednu od fotografija koju ćete postaviti kao naslovnu fotografiju, što ima smisla jer prve fotografije obično nisu najsjajnije. Takođe možete da sačuvate pojedinačne fotografije iz serije ili sve u galeriji.
Probali smo ovaj režim u skejt parku i odlično je funkcionisao. Možete uhvatiti prave trenutke.
Tako je i na planini, možete uhvatiti pokret, izabrati one kadrove koji vam najviše odgovaraju.
Takođe možete fotografisati avione koji poleću ili sleću.
Možete pronaći greške u detaljima slika, nekim tehničkim aspektima, ali ništa značajno. Ovo je prvi put da se ovakav režim snimanja sa takvim kvalitetom pojavljuje u telefonu i daje veoma dobre rezultate (možete da podesite automatsko snimanje kada se detektuje pokret).

Makro režim koristi širokougaonu kameru, možete pogledati slike, prilično su svetle.
Slike sa prethodnog Magic 6 Pro su počele da liče na plastelin, algoritmi su ih jako promenili, a detalji su izgubljeni. Ova generacija se fokusira na prikaz boja i atmosferske slike, dok je ukupan utisak mnogo bolji. Pogledajte fotografije u poređenju sa Galaxy S25 Ultra.
Evo nekoliko uporednih snimaka sa Huawei Mate 70 Pro.
Neke fotografije koje nisu bile uključene u poređenje možete pogledati ovde.
Kvalitet zuma nije loš (6x i 10x su hibridni, koriste algoritme za poboljšanje slike).
Snimanje videa je standardno, 4K video je lep.
Softver
Uređaj radi na MagicOS 9 sa Androidom 15. Interfejs je dobio primetno ažuriranje, postao je praktičniji, ali je istovremeno zadržao svoj kontinuitet. Honor postepeno poboljšava kvalitet softvera, napredak u ovom pravcu je lako primetan.






RSR Porsche Design Edition
Za Honor je postala dobra tradicija da objavi Porsche Design verzije svojih ključnih modela, a Magic 7 Pro nije izuzetak. Razlika se ogleda u pakovanju, uključujući cool futrolu nalik koži.




Pogledajte kako se uređaj promenio u odnosu na prošlogodišnju verziju Magic 6 Pro Porsche Design.


Obratite pažnju na blok kamere, koji je drugačije dizajniran.




Postoji nekoliko tehničkih razlika, telefoto kamera ima drugačiji modul na Porsche Design-u, slike su bolje.
Utisci
Što se tiče kvaliteta veze, nema nikakvih problema. Vibraciona obaveštenja su ispod proseka, ali su zvučnici odlični, glasni i dobro se čuju kako tokom razgovora tako i prilikom slušanja muzike.
Model je velik zbog veličine ekrana. Povećane su mogućnosti zaštite i od vode i od padova. Materijali kućišta su odlični, estetika uređaja je interesantna, mada pak sa kamerama na zadnjoj ploči nije najbolje rešen.
Uređaj nudi zanimljiv odnos cene i kvaliteta. U odnosu na iPhone 16 Pro Max, razlika u ceni je velika, ali funkcionalno Honor je u nekim aspektima bolji.
Poređenje sa Galaxy S25 Ultra je neprikladno, uređaji su različitih klasa, Samsungov model je višeg nivoa (S Pen, DeX, Knox, Galaxy AI i tako dalje na listi).
Jedan od zanimljivih uređaja za poređenje je Huawei Mate 70 Pro. Nema Google Mobile Services, nema 5G i ima slabije performanse u pogledu procesora. Istovremeno, cena je niža, dizajn je isti, materijali kućišta su isti, čak i punjači imaju iste karakteristike.
Hajde da pogledamo karakteristike modela.
Honor Magic 7 Pro (PTP-N49) | Huawei Mate 70 Pro (PLR-L29) | |
---|---|---|
Dimenzije i težina | 162,7 x 77,1 x 8,8 mm, 223 grama | 164,6 x 79,5 x 8,2 mm, 221 gram |
Materijal | Ojačani aluminijum, Honor NanoCristal Shield staklo | Ojačani aluminijum, druga generacija Kunlun stakla, naslon za leđa od fiberglasa |
Ekran | 6,8 inča, QHD (19,5:9), 1280x2800 piksela, OLED, LTPO, automatska kontrola osvetljenosti, AlwaysOn Display, Honor NanoCristal Shield, HDR10+, 1-120 Hz, 453 ppi, 1600 nita (vršna osvetljenost 5000 nita), PWM zatamnjivanje 4320 Hz, brzina osvežavanja dodira 300 Hz | 6,9 inča, QHD (19.5: 9), 1316x2832 piksela, OLED, LTPO, automatska kontrola osvetljenja, AlwaysOn Display, druga generacija Kunlun, HDR10 +, 1-120 Hz, 453 PPI, 800 GRAD (PVM Osvetljenost 2500 GZ), PVM zatamnjenja 1440 Hz, Stopa uzorkovanja 300 Hz |
Operativni sistem | MagicOS 9 (Android 15), do pet ažuriranja Android/MagicOS verzije | EMUI 15 (Android 12) |
Platforma | Qualcomm Snapdragon 8 Elite (3 nm) Grafika - Adreno 830 | Huawei Kirin 9020 (7 nm) - 8 jezgara (1k2,5 GHz, 3x2,15 GHz, 4x1,6 GHz) Grafika - Huawei Maleoon 920 |
Memorija | 12/256 GB 12/512 GB 16/512 GB 16/ 1 TB Nema memorijskih kartica UFS 4.0 RAM LPDDR5X | 12/256 GB 12/512 GB 12/ 1 TB Nema memorijskih kartica UFS 3.1 RAM LPDDR5 |
Bežični interfejs | 802.11a/b/g/n/ac/ax, WiFi 6/7, 2×2 MIMO, HE160, 1024 QAM dvopojasni, Bluetooth 5.4, NFC 5G | 802.11a/b/g/n/ac/ax, 2×2 MIMO, HE160, 1024 QAM dvopojasni, Bluetooth 5.2, NFC 4G LTE FDD: Opsezi 1/2/3/4/5/6/7/8/9/ 12/17/18/19/2TE 40/41/42 3G VCDMA : Opsezi 1/2/4/5/6/8/19 2G GSM: Opsezi 2/3/5/8 (850/900/1800/1900 MHz) |
SIM | Dual SIM, nanoSIM eSIM | Dual SIM, nanoSIM |
Podržani sistemi navigacije | GPS (L1+L5), GLONASS, BDS (B1I+B1c+B2a), GALILEO (E1+E5a) | GPS (L1 + L5 Dual Band)/AGPS/GLONASS/BeiDou (B1I + B1C + B2a + B2b Quad-band)/GALILEO (E1 + E5a + E5b Tri-band)/QZSS (L1 + L5 Dual Band)/NavIC |
Senzori i konektori | USB Tip C (USB 3.2), USB OTG, DisplaiPort 1.2 Akcelerometar, senzor blizine, senzor svetlosti, žiroskop, geomagnetni senzor, kompas sRGB senzor Senzor otiska prsta ugrađen u ekran (ultrazvučni) 3D IR port za otključavanje licem | USB tip C (USB 3.1), USB OTG Akcelerometar, senzor blizine, senzor svetlosti, žiroskop, geomagnetni senzor, Holov senzor sRGB senzor Senzor otiska prsta ugrađen u ekran IR port za otključavanje licem |
Glavna kamera | Glavna: kamera sa trostrukim modulom — Glavna: 50 MP, F1.4-2.0, višestruki PDAF, laserski autofokus — Ultra-široki: 50 MP, autofokus, F2.0, PDAF, super makro režim — Telefoto: 200 MP, F2.6, OIS, višestruki PDAF, 3x video modul sa optičkim zumom od 4 do 4 video snimanja 0 fps | Glavna: tromodulna kamera — Glavna: 50 MP, F1.4-4.0, 1 inč, OIS sa pomakom senzora, PDAF, laserski autofokus — Ultra-široki: 40 MP, autofokus, F2.2, PDAF — Telefoto: 48 MP, F2.1, OIS, PDAF, 3.5x optical module za snimanje video zapisa u boji |
Prednja kamera | 50 MP (f/2.0) Bokeh efekat, razni dodatni efekti, autofokus | 13 MP (f/2.4) Bokeh efekat, razni dodatni efekti, autofokus |
Baterija | Si-C 5850 mAh (3. generacija Si-C) Honor SuperCharge, punjač do 100 W Bežično brzo punjenje Honor SuperCharge (maks. 80 W) Reverzno bežično punjenje (do 20 W), žičano obrnuto punjenje (do 18 W) | Li-Ion 5500 mAh Huawei SuperCharge, punjač do 100 W Bežično brzo punjenje Huawei SuperCharge (maks. 80 W) Reverzno bežično punjenje (do 20 W), žičano obrnuto punjenje (do 18 W) |
Stepen zaštite | IP68/IP69 | IP68/IP69 |
Boje | Dostupan u četiri boje - siva, plava, crna i bela. | Dostupan u četiri boje - bela, crna, ljubičasta i zelena |
Zvuk | Honor Spatial Audio Dual Speakers | Huawei Histen, dva zvučnika |
Sistem plaćanja | Google Pay | Huawei Pay |
Ostalo | 3D senzor za prepoznavanje lica, podržan zajedno sa senzorom otiska prsta u bankarskim aplikacijama | Modul True Color podržava upravljanje pokretima nekih aplikacija, Animirane pozadine iz EMUI 15 sa interaktivnim sadržajem |
Uprkos spoljnoj sličnosti, performanse su primetno drugačije. Honor telefon je više klase, samim tim je veća i cena.
Na kraju, možemo reći da Honor postepeno razvija svoj vodeći segment, a njihova percepcija se poboljšava i prodaja raste. Model Magic 7 Pro se pokazao kvalitetnim, zanimljivim, a za one koji se bave aktivnim sportom i portretima izdvaja se među mnogim uređajima. Skup telefon, ali kvalitetan telefon sa mno[tvom zanimljivih funkcija.