Optimus L7 II Dual P715 2013
2013. godina
4.3" LCD, 64.7% body
1% S4 Play, Android 4.1.2 Jelly Bean
RAM 1 GB, INT 4GB, EXT nema
2460 mAh Izmenjiva
1 kamera, max 8MP
Test mobilni telefon LG Optimus L7 II Dual P715
U nastavku pročitajte kompletan test mobilnog telefona LG Optimus L7 II Dual P715. U testu ćete pronaći detaljne informacije testiranog mobilnog telefona LG Optimus L7 II Dual P715 vezano za izgled modela, performanse, kvalitet ekrana i kamera.
MOBILNISVET.COM JE EKSKLUZIVNI ZASTUPNIK MOBILE-REVIEW.COM
(Srbija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Hrvatska i Severna Makedonija)

Kompletan test smart telefona LG Optimus L7 II Dual (P715)

Fotografije modela LG Optimus L7 II Dual

Prodajno pakovanje:

  • Telefon
  • Baterija
  • Punjač
  • USB-kabl
  • Uputstvo za upotrebu

Uvod

Tradicionalno, većina uređaja koji će se prodavati u toku određene kalendarske godine bivaju predstavljeni na najvećem svetskom sajmu mobilnih uređaja, odnosno Mobile World Congressu koji se održava u Barsleoni. Pored glavnog modela kompanije LG Optimus G Pro, ova kompanija je predstavila unapređenu L seriju smart telefona sa prefiksom II za drugu generaciju.

Fokus ovog testa će biti na LG Optimus L7 II Dual modelu, naslednika prethodno popularnog L7 modela. Kao prvo moramo pomenuti dizajnerske promene koje su načinjene, pa ovaj model umesto strkano pravougaonog oblika je dobio više uobličen izgled. Da li je to dobro ili loše procenite sami, ali većini će se verovatno svideti. Naše mišljenje je da je oblik lepši. Prirodno, kreatori uređaja su odlučili i da promene čipset pa je tako umesto MSM 7227 čipseta kompanije Qualcomm korišćen MSM8625 istog proizvođača. Reč je o dual core procesoru ali on omogućava pokretanje svake igre i aplikacije. RAM je takođe uvećan sa 512MB na 768MB. Unapređenja su primenjena i na kameru, operativni sistem, ali je možda najznačajnija stvar što je primenjena baterija višeg kapaciteta odnosno 2460mAh. Za ovu klasu smart telefona reč je o dobrom bonusu kada se razmatra kupovina.

Dizajn, veličina, kontrole

Ovaj model koristi interesantno rešenje dizajna koji je drugačiji od prethodne generacije koju su koristili oštre ivice. Ovo je dizajn koji je sličniji nekim ranijim modelima ove kompanije kao što su Optimus Black, Sol, One i drugi. Pomalo je čudno što je kod modela P710 i P715 korišćen polu sjajni panel sa zadnje strane imajući u vidu kako je dobar bio panel sa zadnje strane modela P705 (prva generacija Optimus L7). Pored toga, LG L7 sa zadnje strane ima metalne umetke, okvir kamere, dok kod novog modela takvih detalja nema i okvir kamere deluje pomalo primitivno.

Uređaj LG Optimus L7 II Dual se prodaje u dve boje: beloj i crnoj. Po našem mišljenju lepša i elegantnija je varijanta u beloj boji. Ako ništa drugo, makar će otisci prstiju sa zadnje strane biti manje vidljivi. Treba reći da bela varijanti ima male konveksne tačkice, dok je kod crne verzije površina glatka i dodali bismo klizava. Tokom vremena, zadnja površina uređaja će se izgrebati, ali plastika je sama po sebi u istoj boji pa nedostaci se neće videti tako očigledno.

Ekran se relativno lako isprlja, tako da otisci prstiju ostaju na ekranu. Kada je reč o ekranu nažalost korišćeno je obično zaštitno stao, a ne Gorilla Glass. Međutim, nakon tri nedelje aktivne upotrebe ovog uređaja ekran modela L7 II Dual nije bio izgreban.

Za kvalitet izrade ovog uređaja dizajneri apsolutno zaslužuju ocenu 5 od 5. Uređaj je istinski odlično urađen, nema škriputavih zvukova čak ni u slučaju snažnijih pritisaka. Uređaj u ruci stoji zaista lepo zahvaljujući njegovim kompaktnim dimenzijama (122x66x9.7mm), maloj masi (115 grama) kao i gotovo ovalnom obliku tela.

Na prednjem panelu se nalazi kamera sa prednje strane, senzor blizine i zvučnik glasa koji je prekriven tankom metalnom rešetkom. Njegova jačina je visoka, tako da ćete sagovornika čuti jasno i glasno. Zvuk je prijatan, pri čemu dominiraju niske i visoke frekvencije. Kvalitet dinamike govora ne može da se poredi sa kvalitetom zvučnika Samsung Galaxy S Duos i LG Optmus L7 prve generacije.

Nema nikakvih žalbi kada je reč o senzorima - svi rade veoma dobro.

Za razliku od verzije G L7 II modela koja podržava samo jednu SIM karticu, kod Dual verzije nema mehaničkog tastera Home. Ispod ekrana se nalaze samo tasteri osetljivi na dodir: Back, home i Menu, kao i taster posvećen promeni SIM kartice koju koristite. Ovi tasteri su označeni bojom srebra. Čudan detalj je da ovi tasteri ne svetle. Po danu se mogu videti jasno, ali u mraku je problem jer morate da tipkate po smart telefonu nadajući se da nećete pritisnuti pogrešan taster.

Usled činjenice da taster za promenu SIM kartice koju koristite je softverski može da se desi da slučajno promenite onu koju koristite. Stoga je savet da pre svakog poziva ili slanja poruke uverite se da je odabrana ona kartica koju želite da koristite.

Sa donje strane se nalaze microUSB port i otvor mikrofona, dok se sa gornje strane nalazi drugi mikrofon za redukovanje šuma i standardni 3.5mm priključak za slušalice.

U ovoj verziji smart telefona, LG je obezbedio uređaj zasebnim mehaničkim tasterom sa gornje leve strane za pokretanje bio koje aplikacije, bez obzira da li je reč o kameri,muzici, prenosa gasa ili nekoj vrsti igre.

Odmah ispod se nalazi taster za regulaciju jačine zvuka. Sa leve strane se nalazi mali i tanki on/off taster.

Sa zadnje strane se nalazi zvučnik, a u gornjoj zoni blic i sočivo kamere koje je blago uronjeno u kućište.

Za uklanjanje zadnjeg poklopca potrebno je otkačiti rezicu kod microUSB priključka. Sa desne strane nalazi se slot za microSD memorijsku karticu, , dok se sa desne strane nalaze SIM slotovi.

Poređenje dimenzija:

LG Optimus L7 II Dual i Meizu MX2

LG Optimus L7 II Dual i HTC One

LG Optimus L7 II Dual i Huawei Ascend G600

LG Optimus L7 II Dual i Alcatel OneTouch Star

Ekran

Ovaj model poseduje uobičajen ekran za moderne uređaje iz 2013. godine – 4.3“. Fizičke dimenzije ekrana su 52xc94mm. Rezolucija je nažalost ostala ista u odnosu na prethodnu generaciju uređaja pa iznosi 480x800 piksela. Ovo je urađeno da kompanija ne bi kreirala konkurenta modelu LG Optimus L9.

Matricu pokreće IPS tehnologija. Njen kvalitet je uporediv sa kvalitetom matrice modela L7. Da li je reč o subjektivnom mišljenju ili ne, ali nama se učinilo da slika na ekranu ovog uređaja izgleda bolje nego na prvoj generaciji uređaja. Pri velikim uglovima gledanja, slika na ekranu modela Optimus L7 II dual gubi osvetljenost, dok je reprodukcija boja blago lošija.

Slika prilikom izlaganja sunčevim zracima bledi, ali su generalno informacije čitljive. U svetlu ponašanja možemo reći da je ova matrica dosta prihvatljiva.

Generalno, ekran je dobar, ali na tržištu postoji veliki broj uređaja koji koštaju manje, a nude visokokvalitetan ekran i prikazivanje boja.

Reč je o kapacitivnom ekranu osetljivom na dodir koji podržava deset istovremenih pritisaka. Osetljivost je dobra.

Nije poznato ko je špijunirao čiju tehnologiju (LG Samsung ili obrnuto) ali Smart Screen tehnologija postoji kod modela Optimus L7 II. Reč je o tehnologiji u okviru koje uređaj kada ga ne koristite se ponaša kao da je isključen. U okviru podešavanja možete da podesite parametre ove karakteristike.

Poređenje ekrana modela LG Optimus L7 i L7 II Dual (levo):

Baterija

Model LG L7 II Dual koristi uklonivu Lithium Ion (Li-Ion) bateriju kapaciteta 2460 mAh, 3.8 V, 9.3 Wh. Uprkos impresivnom kapacitetu baterije za svoju klasu uređaja, ovaj model nudi tek nešto malo duže trajanje baterije od drugih Android smart telefona.

Kompanija navodi da baterija može pružiti do 12 sati razgovora i do 800 sati rada u režimu mirovanja. U praksi su ovi podaci potvrđeni:

  • Samo u režimu razgovora do 9 časova
  • Samo pri reprodukciji muzike - do 35 časova
  • Pri samo reprodukciji videa (maksimalna jačina osvetljenja, maksimalna jačina zvuka peko slušalica) - neznatno preko 4 časa.
  • Samo igre - malo duže od četiri časa
  • Samo surfovanje Webom (za Wi-Fi, jačina osvetljenosti ekrana 40%) - do 10 časova
  • Samo surfovanje Webom (3G, jačina osvetljenosti ekrana od 40 do 100%) - 7 - 8 časova

Ukoliko koristite telefon 15-17 sati, baterija će se u potpunosti isprazniti uz: 15 – 25 minuta dnevno razgovora, tri sata Wi-Fi interneta (Twitter, e-mail, preuzimanje aplikacija i njihovo instalilranje) ili oko pet sati slušanja muzike uz surfovanje internetom.

Punjenje baterije preko USB-a traje 3.5 sata dok je uz upotrebu punjača potreban sat manje. Aparat daje signal kada je povezan na USB jer se na ekranu pojavljuje poruka da će se uređaj puniti sporo zbog niske struje.

Režim za uštedu energije ima sledeće stavke:

  • Auto-sync (on ili off).
  • Wi-Fi (onemogućen ako nije izvršeno povezivanje)
  • Bluetooth
  • jačina osvetljenja (10 - 50%)
  • Vreme nakon kojeg se isključuje ekran (15 ili 30 sekundi, 1 minut)

Opcije povezivanja

Smart telefon radi u mrežema GSM 850/900/1800/1900, HSDPA 900/1900/2100. Brzina prenosa podataka je HSDPA - 21 Mbit / s, HSUPA - 5.76 Mb / s, EDGE - 236 Kbit / s, GPRS 32-48 Kbps.

Oba slota se mogu iskoristiti za 3G mrežu, ali uz promene, tako da kao na primer SIM1 se koristi za 3G, SIM2 kartica se koristi u 2G režimu i obrnuto.

Postoji i Bluetooth 3.0 verzija sa A2DP i EDR. Wi-Fi modul (802.11a/b/g/n) pruža podršku za DLNA (Digital Living Network Alliance) – standard koji omogućava kompatibilnim uređajima emitovanje i prijem na kućnu mrežu različitih medijskih sadržaja (fotografija, muzike i video sadržaja) i prikaz u realnom vremenu.

Telefon se može koristiti kao pristupna tačka (Wi-Fi hotspot). Za prenos podataka i sinhronizaciju obezbeđen je USB 2.0. Takođe, za prenos fajlova koristi se i Wi-Fi Direct. OsetljivostWiFi modula ije izazvala nikave probleme i sve je radilo veoma dobro.

Memorija i memorijska kartica

U prošloj generacji smart telefon L7 je posedovao 512MB memorije. Nova verzija ima 768MB memorije od čega je u proseku je slobodno oko 260MB), što je dovoljno za većinu zadataka i za gladak rad interfejsa.

Za instaliranje aplikacija dostupno je 4GB flash memorije od čega je 1.78GB memorije slobodno. Praktičnost uređaja je spasena činjenicom da postoji slot microSD kartice. Maksimalni kapacitet kartice je 32GB.

Kamera

LG Optimus L7 II Dual Nima dva modula kamere: glavni 8MP BSI (kod modela L7 je bila 5MP kamera) i prednja rezolucije 0.3MP. Dostupan je i jednosekcijski blic. Maksimalna rezolucija fotografija je 3264x2488 pikslea dok je za video smao 720x480 piksela.

Sočivo karakteriše standardna veličina - f2.8, ugao vidljivsti - 33 mm. Minimalna vrednost ISO je 100, maksimalna 700. Minimalna vrednost brzine okidača je 1/6000, maksimalna 1/25.

Kvalitet slike je prosečan. Uravnoteženje belog i autofokus su odlični. Glavni nedostatak je pogrešan izbor ekspozicije: snimci često imaju suviše osvetljene ii suviše tamne oblasti, dok fokus agresivno podešava ekspoziciju.

O kvalitetu videa nema šta da se kaže: u 2013. godini ponuditi smart telefon koji snima samo video rezoucije 740x480 piksela je smešno.

Interfejs foto režima: Desno - Aktiviranje kamere, prebacivanje između foto i video režima, prelazak u galeriju. Levo – prebacivanje između prednje i zadnje kamere, zum, jačina osvetljenja, blic i konfigurisanje parametara rezolucija, režim fotografisanja, memorija, baterija i broj preostalih snimaka.

Za podešavanje fokusa potrebno je dodirnuti ekran ili pritisnuti taster okidača, nakon čega će se izvršiti autofokusiranje.

Interfejs video-režima: Desno - Aktiviranje kamere, prebacivanje između foto i video režima, prelazak u galeriju. Levo – prebacivanje između prednje i zadnje kamere, zum, jačina osvetljenja, blic i konfigurisanje parametara: rezolucija, zvuk, memorija, baterija.

Pregled fotografija:

Karakterisitke videa snimljenog glavnom kamerom:

  • Format: MP4
  • Video: AVC, 2000 Mbit / s
  • Rezolucija: 720x480, 30 f / s
  • Audio: AAC, 96 kbit / s
  • Kanali: 1 kana, 44 kHz

Primeri fotografija:

Performanse

Ova jedinica korisiti Qualcomm S4 MSM 8625 čipspet. Reč je o dual core procesoru (ARM Cortex-A5) radnog takta 1GHz koji je izrađen korišćenjem 45nm tehnološkog procesa. Ovaj procesor koristi ARMv7 jezgro, Adreno 203 grafički akcelerator. Čipset je praktično identičan MSM8225 čipsetu.

Ukoliko uporedimo čipsete Qualcomm MSM8225/MSM8625 i MediaTek MT6577 nećemo primetiti razliku. Međutim, oba imaju problema kada je reč o reprodukciji HD videa, dok se igre ne reprodukuju na najvišem nivou. Interfejs radi relativno glatko. Testovi performansi pokazuju isto.

Osnovne informacije:

Testovi:

Quadrant

Antutu

3d mark

Navigacija

Smart telefon poseduje GPS navigator. Pozicioniranje satelita pri prvom pokretanju kod modela LGP715 traje oko 7 do 8 minuta, dok nakon prvog pokretanja je potrebno samo 15 sekundi za povezivanje sa satelitima. Nažalost, kada ste u zatvorenom moguće je da će uređaj pronaći jedan ili dva satelita, dok u suprotnom na otvorenom L7 II bez problema identifikuje više od 8 satelita.

Softverska platforma

U ovom momentu, smart telefon koristi Google andorid 4.1.2. Uskoro bi trebala da se pojavi neka od novijih verzija operativnog sistema. Build je verzije JZO54K, verzija softvera- P71510e-CIS-XX.

Korisnički interfejs i meni

Uređaj poseduje Optimus korisnički interfejs kompanije LG verzije 3.0. Više detaja o ovom korisničkom interfejsu možete pronaći u testu modela L7 i drugih LG uređaja. Ispod su snimci sa ekrana.

Pozivi

Odeljak za pozivanje je velik i ugodan za korišćenje. Kada unosite prvu cifru, pojavljuje se lista kontakata čiji broj se poklapa sa unetom cifrom.Rad sa dve SIM kartice je jednostavan. Ukoiko želite da pozovete ili pošaljete SMS sa određene kartice kliknite na specijalni softverski taster u donjem delu uređaja. Sve ostalo je standardno za smart telefone kompanije LG.

Poruke

Za unos se koristi vlasnička tastatura kompanije LG. Karakteri su veliki, dobro odvojeni jedni od drugih. Štampa na svakom je dobra. Prebacivanje se vrši pritiskom odgovarajućeg tastera. Tip prikaza može biti lanscape ili portrait. Za one koji imaju problem sa vidom sugerišem da promene veličinu fonta na maksimum.

Aplikacije

Nema razloga da ponavljam listu svih programa. Ukoliko to želite pogledajte testove ranijih LG smart telefona. Dostupni su standardni softveri kompanija Google i LG. Ispod su snimci sa ekrana.

Multimedija

Muzički plejer. Plejer može da sortira numere prema izvođaču, album, pesmama i lista pesama. Kada se reprodukuje numera, ekran prikazuje veliki album art, naziv izvođača, naziv albuma i ispod kontrolne tastere plejera. U podešavanjima, nalaze se dodavanje listi numera, podešavanja biblioteke, SmartShare, uklanjanje numera, korišćenje kao melodije zvona i razmena (za Bluetooth, Gmail, Skype, SMS/MMS i email), podešavanje kao melodija zvona, informacije i podešavanja.

opcije:

  • Prikazivanje notifikacija (on off).
  • Tajmer za isključenje (off, 10, 20, 30 minuta, 1 ili 2 časa)
  • Audio efekti (omogućen ili onemogućen Dolby Mobile)

Ne savetujem da koristite standardni muzički plejer: on ne reprodukuje zvuk naročito kvalitetno. Instalirao sam najpopularniji PowerAMP i testirao muzičke karakteristike modela Optimus L7.

Jačina zvuka preko slušalica je visoka. Dobro su dizajnirane za niske i visoke frekvencije. Sve u svemu, odličan kvalitet.

Jačina zvuka zvučnika je neznantno iznad proseka.

Podržani formati su podrazumevani muzički: MP3, AAC, AAC +, AMR, MP3, MIDI, WAV, WMA

FM-radio. Radi u opsegu FM: 87.5 do 108 MHz. Ekran prikazuje skalu sa frekvencijama, konfiguraciju, šest mesta za čuvanje memorisanih stanica za slušanje preko zvučnika. Sviđa mi se kako prilikom prebacivanja stanice postepeno postaju sve tiše i zatim se ponovo pojačavaju. Jačina zvuka zvučnika je iznad proseka dok je osetljivost prijemnika dobra.

Video plejer. Postoji zaseban plejer. Nažalost, nisam mogao da izvršim testiranje softvera na ovom uređaju jer jednostavno nema podrške za kodeke i formate fajlova što je veoma čudno. Međutim, instaliranjem MX Video Play softvera rešićete sve probleme.

Zaključak

Kvalitet izrade ovog modela je dobar, na nivou bilo kg drugog smart telefona ove kompanije. Vibracija je primetna kada nosite uređaj u džepu ili odeći.

Smart telefon odaje pomešana osećanja. Daleko od toga da je loš ili da nešto ne radi, već jednostavno donosi suviše malo razlike u odnosu na uređaj prethodne generacije. Na primer, kamera nudi isti nivo fotografija, video se snima u niskoj rezoluciji, ekran je ostao isti (tip matrice, rezolucija i dijagonala), korisnički interfejs je isti.

Šta nam je doneo novi čipset i novi softver? Možda malo brži rad interfejsa i podršku za većinu jednostavnih igara. Vreme rada je uvećano, ali ne drastično.

Konkurenti:

Philips Xenium W732 . Ovaj model obezbeđuje odličan kvalitet ekrana, dobru kameru, bateriju kapaciteta 2400mAh. Od minusa treba pomenuti 512MB RAM-a i single core procesor, te velike dimenzije.

Huawei Ascend G500 Pro. Prednosti ovog modela su rezolucija ekrana 540x960 piksela, dual core procesor, 1GB sistemske memorije.

Samsung Galaxy S Duos . Kod ovog modela korišćen je stari čipset, ali je količina memorije 768MB. Kamera je dobra, kao i dizajn samog smart telefona, a ništa se prigovoriti ne može ni ekranu.

Philips Xenium W737. Prednosti ovog modela su rezolucija ekrana 540x960 piksela, dual core procesor, 768MB sistemske memorije i baterija kapaciteta 2400mAh.

Fly IQ 446Najvažnija stvar koja se može saznati o ovom telefonu je da poseduje procesor sa četiri jezgra, matricu IPS klase rezolucije 540x960 piksela kao i 1GB sistemske memorije.

Prednosti modela LG Optimus L7 II Dual:

  • Baterija visokog kapaciteta
  • Dobar kvalitet izrade
  • Kamera nije loša
  • Visoka jačina zvuka slušalica
  • Lep dizajn
  • Dve SIM kartice

Nedostaci modela LG Optimus L7 II Dual:

  • Niska rezolucija videa
  • Bolje bi iblo da je rezolucija ekrana viša
  • Poklopac zadnje strane u crnoj boji

Specifikacije:

  • Klasa: Smart telefon
  • Forma: monoblok
  • Korišćeni materijali: plastika
  • Operativni sistem: Google Android 4.1.2
  • Mreža: GSM / EDGE 850/900/1800/1900 MHz, UMTS / HSDPA 900/1900/2100
  • Procesor: 2 jezgra, 1 GHz, Qualcomm MSM8625
  • Memorija: 768 MB
  • Memorija za skladištenje podataka: 4 GB (1.78 GB dostupno)
  • Povezivanje: Wi-Fi (b / g / n /), Bluetooth 3.0 (A2DP), microUSB priključak (USB 2.0) za punjenje/sinhronizaciju, 3.5 mm priključak za slušalice
  • Ekran: apacitivni, IPS-LCD 4.3' rezolucije 480x800 piksela
  • Kamera: 8MP sa autofokusom i 0.3MP kamerom sa prednje strane
  • Navigacija: GPS
  • Opciono: akcelerometar, senzor blizine, FM-radio, dve SIM kartice
  • Baterija: Ukloniva, Litijum Ion (Li-Ion) kapaciteta 2460 mAh
  • Dimensions: 122x66x9.7 mm
  • Masa: 115 g
MOBILNISVET.COM JE EKSKLUZIVNI ZASTUPNIK MOBILE-REVIEW.COM
(Srbija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Hrvatska i Severna Makedonija)
NAPOMENA
Prevod je ekskluzivno vlasništvo sajta Mobilnisvet.com, a kopiranje dela ili celog testa je strogo zabranjeno.
Tekst je pod zaštitom kako mobile-review.com tako i mobilnisvet.com sajta, zloupotrebe neće biti tolerisane.
Slike su vlasništvo sajta mobile-review.com, koje su u neobrađenom obliku na sajtu mobilnisvet.com.
* maloprodajna cena sa uključenim PDV-om. Dinarske cene modela se dele sa prodajnim efektivnim kursom NBS koji se ažurira na svakih nekoliko dana. Plaćanje ISKLJUČIVO u dinarskoj protivvrednosti.
Uslovi korišćenja Mail: mobilnisvet.com@gmail.com - Sva prava rezervisana. © 2003-2025