568 2004
2004. godina
"
EXT nema
mAh
 
 
Test mobilni telefon Philips 568
U nastavku pročitajte kompletan test mobilnog telefona Philips 568. U testu ćete pronaći detaljne informacije testiranog mobilnog telefona Philips 568 vezano za izgled modela, performanse, kvalitet ekrana i kamera.
MOBILNISVET.COM JE EKSKLUZIVNI ZASTUPNIK MOBILE-REVIEW.COM
(Srbija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Hrvatska i Severna Makedonija)

Kompletan test Philips 568

Standardni paket:
Telefon
Punjač
Uputstvo

Kompanija Philips je fokusirala sav svoj trud na promociju modela namenjenih prosečnom kupcu. Mnogi takvi modeli su namenjeni mladim ljudima, što kompanija nikako ne osporava. Međutim, za nekoliko telefona je namenjeno da pokriju što veći deo tržišta, što je slučaj i sa Philips 568 modela, koji će odgovarati i starijim osobama. Kod ovog modela se može osetiti uticaj ostalih modernih uređaja, pa će nekima ovaj telefon ličiti na Siemens CX65, dok će drugima ličiti na Sony Ericsson K500. Telefon nije napravljen da bi bio kopija tih modela, već ima svoj stil. Tradicionalno, telefon će se proizvoditi u nekoliko boja i to su Tamno Crna, Impakt Plava, Strela Srebrna i sve su veoma interesantne. Mi smo na testu imali srebrni primerak. Oko sočiva kamere nalazi se tamno sivi deo koji je u kontrastu sa bojom telefona.

Dimenzije telefona su tipične za tu klasu telefona i iznose 98 x 44 x 18 mm; isto se može reći i za masu od 87 grama. Telefon dobro leži u šaci i možete ga nositi kako želite. Na gornjem delu telefona nalazi se rupa za kaiš, dok se sa donje strane telefona nalazi priključak za punjač koji je pokriven gumenim čepom, koji će se verovatno razlabaviti posle određenog vremena, ali ga nećete izgubiti pošto je povezan sa kućištem telefona.

Ekran je STN tipa i može da prikaže do 65.536 boja u rezoluciji 128 x 160 piksela pa na ekranu može biti prikazano do 8 linija teksta i dve statusne linije. Kvalitet slike nije loš za ovakav ekran ali je definitivno lošiji od ekrana TFT tipa. Ekran je prosečan i nije ni najbolji ali ni najgori. Prikaz će izbledeti kada se telefon nađe na suncu, ali će informacije i dalje biti čitljive.

Džojstik ima silikonski dodatak zahvaljući kome prst neće klizati kada ga budete upotrebljavali. Veoma je krut pri pomeranju, pa ćete osetiti mali otpor. Takođe pomeranje nije lagano, što nekome može smetati. Tasteri sa brojevima su prosečne veličine i nalaze se blizu jedan drugom. Kao rezultat toga, kada brzo kucate poruku može se desiti da dodirnete susedne tastere. Pozadinsko osvetljenje je plave boje i veoma je jakog intenziteta pa se ponekad može desiti da se oznake na tasterima ne vide.

Sa leve strane nalazi se priključak za slušalicu, sa zadnje strane se nalaze sočivo VGA kamere, malo ogledalo i prorez za spikerfon. Sa zadnje strane možete pristupiti i Li-Ion bateriji kapaciteta 900 mAh. Poklopac za bateriju nema pomeraja kada je postavljen. Prema podacima proizvođača telefon sa ovom baterijom može raditi do 300 sati u mirovanju i do 4 sata ako se koristi za razgovore. U našem testu telefon je radio oko 4 dana u toku kojih smo ga za razgovore koristili oko 35 minuta i 30 minuta za ostale funkcije, po danu. Da bi se baterija u potpunosti napunila potrebno je oko 2 sata.

Meni

Dovoljno je da pogledate glavni meni i ako ste ranije koristili Philips 630 ili 639 modele, biće Vam sve jasno. Interesantno je da po uređenju menija ovaj telefon liči na Siemens telefone (npr. dodeljivanje funkcija sa potvrdom tasterima). Pomeranje džojstika horizontalno je isto što i pritiskanje programabilnih tastera, ali to nije logično za stanje mirovanja, pošto se tada mogu koristiti programabilni tasteri, pa nećete moći najmanje dve akcije da uradite. Skoro sve funkcije telefona možete dodeliti tasterima.

U glavni meni možete ući pritiskom na džojstik. Ikone su raspoređene u tri reda i podmeniji su prikazani kao vertikalne liste. Omogućena je brza navigacija pomoću brojeva.

Imenik. Svakom kontaktu možete dodeliti 4 različita broja telefona, e-mail adresu, državu, poštanski broj i ime kompanije. Kontakte možete rasporediti u 5 grupa (svakoj grupi možete dodeliti posebnu melodiju i sliku). Štaviše, svakom kontaktu možete dodeliti posebnu sliku i melodiju. U glavnoj listi su prikazani kontakti iz memorije telefona, dok su kontakti koji se nalaze na SIM kartici prikazani odvojeno. Kada označite neko ime prikazaće se podrazumevani broj za tog kontakta, dok će ostali podaci biti prikazani tek pošto pritisnete džojstik. U memoriji telefona ima mesta za 255 kontakata sa svim popunjenim poljima.

Poruke. Preko ovog menija možete raditi sa SMS, MMS i e-mail porukama. Na raspolaganju Vam je do 10 šablona za SMS poruke koje možete menjati po nahođenju i 5 je već podešeno. U internoj memoriji možete sačuvati do 20 SMS poruka. Telefon podržava EMS standard, pa porukama možete dodavati jednostavne animacije, slike i formatirati tekst poruka.

MMS. Nije bilo nikakvih problema u kreiranju novih MMS poruka, interfejs je veoma jednostavan. Nedostatak je što ne možete pozvati imenik, već morate otkucati ime kontakta kojem šaljete MMS poruku.

E-mail. Možete napraviti do 5 naloga, podesiti glavne parametre za autentifikaciju, birati da li će se učitavati samo zaglavlja ili cele poruke. Postoji ograničenje za veličinu poruke i ona ne može biti veća od nekoliko stotina KB, ako želite da je pregledate na telefonu. Telefon Vas obaveštava o trenutnim akcijama u svakom trenutku provaravanja poruka pa tako možete lako saznati ako je došlo do nekog problema (mislim na podešavanja i na servis Vašeg operatera).

Unos teksta je moguć i korišćenjem T9 sistema i na standardan način. Kada kucate poruke, omogućen je brz prelaz između načina unosa (slično kao kod Siemens telefona).

Liste poziva. Ovde se nalaze tri liste i u svakoj može biti prikazano do 30 brojeva telefona. Nema nikakvih specifičnosti.

Operatorski servisi. WAP pretraživač (u verziji 2.0) je glavna stavka ovog menija, podešavanja za pretraživač su veoma jednostavna; telefon podržava automatsko podešavanje preko SMS poruke.

Igre i aplikacije. U telefonu postoje tri igre - Funny Toggle, Wacko i Tetris. Interesatno je da se imena igara razlikuju od onoga što je napisano u meniju. Sve tri igre su odavno poznate i ne izazivaju poseban interes. Telefon podržava Java MIDP 1.0 pa lako možete dodati nove igre, samo ih morate prvo pronaći.

Organajzer. Kalendar prikazuje trenutni mesec ili nedelju. Možete ubaciti beleške za određeni datum i podesiti prioritet.

Sat. Telefon podržava funkciju svetsko vreme, običan tajmer i tajmer za isključivanje telefona u unapred zadano vreme.

Kalkulator i konverter valuta su odavno dobro poznati.

Podešavanja. Zvučne mogućnosti telefona su standardne, podržani su SMAF fajlovi i u telefon je integrisana aplikacija za menjanje melodija (možete sačuvati do 5 novih melodija). Bilo koji događaj (poziv, alarm, poruka) može imati svoj zvuk.

Telefon podržava automatsko zaključavanje tastature, možete podesiti pozadinsko osvetljenje za ekran i tastaturu, nivo kontrasta, pozadinu za ekran i skrin sejver.

Kamera. U telefon je ugrađena VGA kamera, podržane su slike u tri rezolucije - 160x120, 320x240, 640x480 piksela i tri tipa kompresije fajlova (visoki, srednji i niski). Možete primeniti nekoliko efekata na slike koje ste slikali i možete uključiti noćni režim rada za kameru. Kvalitet slika je sasvim dovoljan za primene u telefonu.

Telefon omogućava snimanje 3GP video materijala sa zvukom u trajanju do 10 sekundi. Sačuvane snimke možete poslati preko MMS-a ili podesiti da se prikazuju kao skrin sejver dok je telefon u mirovanju. Kvalitet je prosečan i ne postoji ništa više što bi smo mogli da napišemo o video snimcima.

Nismo prikazali slike i video materijal, pošto povezivanje uređaja sa računarom skoro da i ne postoji. Prosečan korisnik neće naći kabl za sinhronizaciju iako se taj kabl nalazi u standardnom paketu. Drugi problem je što je slanje poruka sa dodacima ponekad moguće, a ponekad nije.

Multimedia. Sve slike možete pregledati putem ovog menija; albumi sa video snimcima i zvukovima su prikazani odvojeno. Za sve aplikacije na raspolaganju je oko 3396 KB memorije koja je dinamički deljena.

Možete izabrati razne kvalitete kompresije kada snimate beleške (od 4.75 KBps do 12.2) ali nećete osetiti razliku. Maksimalno trajanje beleške je 36 sekundi; diktafon ne funkcioniše u toku razgovora i ne možete ga dodeliti nekom od tastera.

Utisci

Jačina zvuka polifonih melodija je visoka i telefon ćete čuti u različitim uslovima okruženja. Vibracije je prosečne jačine i nećete je uvek osetiti. Kvalitet prijema signala telefona je standardan. nije bilo nikakvih problema.

Telefon je namenjen prosečnom kupcu, isto kao Siemens C65 i Motorola C650 modeli. Po pitanju kvaliteta ekrana Philips 568 je inferioran kada se poredi sa konkurencijom, isto važi i za načine povezivanja i nedostatak igara (igre koje dolaze uz telefon nisu interesantne). Model je više interesantan kao jeftino rešenje nego kao telefon namenjen prosečnom kupcu. Ako se uzme u obzir moderni dizajn i standardne karakteristike, telefon će sigurno biti interesantan nekim korisnicima. Međutim, telefon najverovatnije neće biti najbolje prodavani model pošto je konkurencija u ovom segmentu veoma jaka.

Primer melodija (242 KB, MP3)

MOBILNISVET.COM JE EKSKLUZIVNI ZASTUPNIK MOBILE-REVIEW.COM
(Srbija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Hrvatska i Severna Makedonija)
NAPOMENA
Prevod je ekskluzivno vlasništvo sajta Mobilnisvet.com, a kopiranje dela ili celog testa je strogo zabranjeno.
Tekst je pod zaštitom kako mobile-review.com tako i mobilnisvet.com sajta, zloupotrebe neće biti tolerisane.
Slike su vlasništvo sajta mobile-review.com, koje su u neobrađenom obliku na sajtu mobilnisvet.com.
* maloprodajna cena sa uključenim PDV-om. Dinarske cene modela se dele sa prodajnim efektivnim kursom NBS koji se ažurira na svakih nekoliko dana. Plaćanje ISKLJUČIVO u dinarskoj protivvrednosti.
Uslovi korišćenja Mail: mobilnisvet.com@gmail.com - Sva prava rezervisana. © 2003-2025