Sadržaj isporuke
- Telefon
- USB tip C kabl
- Klip za SIM ležište
- Uputstva
Specifikacije
Dimenzije i težina | 161,7 x 78 x 8,2 mm, 209 grama |
Materijal | Staklo, plastika |
Ekran | 6,6 inča, 1080x2400 piksela (20:9), 120 Hz, SuperAMOLED, 411 ppi, automatsko podešavanje svetline (do 1000 nita), AlwaysOnDisplay, Corning Gorilla Glass Victus+ |
Operativni sistem | Google Android 14.0, OneUI 6.1 |
Platforma | Exynos 1380 (5 nm tehnologija), Mali-G68 MP5 |
Memorija | 8 GB RAM, 128 GB ROM (101 GB besplatno), microSD memorijska kartica do 1 TB 8/256 GB opcije |
Bežični interfejsi | Wi-Fi a/b/g/n/ac, dvopojasni, Bluetooth 5.3, NFC |
Net | 5G FDD Sub6 N1(2100), N3(1800), N5(850), N7(2600), N8(900), N26(850), N28(700), N66(AVS-3) TDD - N40(2300) , N41(2500), N77(3700), N78(3500) Dual SIM kartice, nanoSIM (kombo slot), nema eSIM podrške |
Navigacija | GPS/GLONASS/Beidou/Galileo |
Senzori i konektori | USB tip C (USB 2.0), OTG Akcelerometar, senzor blizine, senzor svetlosti, žiroskop, geomagnetni senzor Senzor otiska prsta na ekranu Otključavanje licem |
Glavna kamera | 50 MP (f/1.8, PDAF, OIS) + 8 MP (f/2.2, širokougaoni) + 5 MP (f/2.4 - makro bez autofokusa), LED blic, 4K video snimanje, elektronska stabilizacija videa na FullHD |
Prednja kamera | 13 MP (f/2.2), bokeh efekat, razni dodatni efekti |
Baterija | Li-Po 5000 mAh, punjač nije uključen, punjenje do 25 W |
Stepen zaštite | IP67 |
Boje | Ljubičasta, crna, sivo-plava |
Zvuk | Stereo zvučnici |
Sistem plaćanja | Samsung Pay, Google Pay |
Posebno | Nije uključen punjač |
Pozicioniranje
Samsung je kreirao dva modela koja su apsolutno identična po izgledu - A35 i A55. U stvarnom životu ih je nemoguće razlikovati jedan od drugog, jednostavno su isti, uprkos malo drugačijoj težini i dimenzijama, A35 je teži i veći.
Da, Galaxy A35 ima jednostavniji procesor, pojednostavljene dodatne kamere, kao i prednju, ali jednostavno nećete videti značajne razlike u kvalitetu slika. Ovu razliku nećete primetiti, ali razlike u ceni su jasno vidljive. Kao rezultat toga, mnogi će izabrati mlađi model, on je ekonomičniji, a vi ćete dobiti potpuno iste mogućnosti.
Da vas podsetimo da su Galaxy A35/A55 kreirani da se takmiče sa osnovnim modelima iPhone-a, dizajn se razlikuje od ovog drugog, a ergonomija uređaja u rukama nije najbolja. Ali s obzirom na percepciju modela i njihove karakteristike, takva konkurencija je moguća, i čini se adekvatnom. Jednom rečju, Galaxy A35 je interesantan uređaj za mlade ljude, za one koji traže ekran dobrog kvaliteta bez ikakvih posebnih ukrasa i prijatan kvalitet snimanja sa glavnom kamerom. Model ima ogroman broj konkurenata u ovom cenovnom segmentu, ali pobeđuje zahvaljujući OneUI softveru, dugotrajnoj podršci, plus izgledu i materijalima za telo.
Dizajn, dimenzije, elementi upravljanja
Model je došao u tri boje - ljubičasta (Awesome lilac), crna (Awesome Navi), sivo-plava (Awesome Iceblue).
Telo je napravljeno od plastike, ali se oseća potpuno isto kao kod A55. Izgled, osećaj u rukama - sve je isto. I nemoguće je reći da aluminijum na neki način pobeđuje, potpuno je isto u stvarnom životu.
Zadnja strana je od stakla (Corning Gorilla Glass Victus+), sve zajedno stvara potpuni osećaj premijum proizvoda, nema razlike u odnosu na konvencionalni iPhone 15, oba uređaja se percipiraju isto.
Dimenzije telefona su 161,7 x 78 x 8,2 mm, a težina 209 grama. Kućište je što je moguće pravougaonije, slično kao kod iPhonea 15, a ovaj drugi se čini još zgodnijim. Na desnoj strani postoji zarez, kao da bi trebalo da poboljša ergonomiju, ali nije.
Uređaj izgleda veliko u ruci.
Na zadnjoj strani su vidljive tri kamere koje su dizajnirane na isti način kao i na vodećim modelima.
Na levoj strani nema ništa, na desnoj se nalazi upareni taster za jačinu zvuka, kao i dugme za uključivanje/isključivanje. Na gornjem kraju se nalazi jedan mikrofon i slot za SIM kartice. Nažalost, slot je kombinovani, što znači da možete instalirati dve nanoSIM kartice ili jednu SIM karticu i memorijsku karticu. Na donjem kraju nalaze se dva mikrofona, zvučnik i USB tip C konektor.
Tradicionalno postoji zaštita od vode - IP67, što je uobičajeno za modele u ovom cenovnom segmentu.
Senzor otiska prsta je ugrađen u ekran, reaguje na pritisak čak i kada je ekran isključen, ovo je određena oblast na dnu.
Tu je i otključavanje licem i odlično radi. Ovde je važno napomenuti da se koristi i ubrzano i redovno prepoznavanje, koje se ne može prevariti fotografijom ili video snimkom. Za Samsung Pay se samo otisak prsta koristi kao autorizacija, tako da nema ni problema.
Kvalitet izrade je odličan, ovom modelu se nema šta posebno zameriti. U svakom smislu, dobili smo visokokvalitetan uređaj koji maksimalno podseća na vodeće modele.
Ekran
Tehničke karakteristike ekrana su sledeće: 6,6 inča, 1080x2400 piksela (20:9), 120 Hz, SuperAMOLED, 411 ppi, automatsko podešavanje osvetljenosti (do 1000 nita), AlwaysOn Display, Corning Gorilla Glass Victus+. Prednja kamera je ugrađena u ekran, što razlikuje model od A34.
Uređaj ima AlwaysOn Display, koji vam omogućava da vidite sat ili skrinsejver, ikone obaveštenja na ekranu i brzo prelazite na aplikacije. Uključujući i stavljanje vaše slike (za razliku od starijih modela, u AoD-u nema podešavanja osvetljenosti ekrana, uvek je prigušen, a ovo je minus - nije previše svetao).
Ekran podržava 120 Hz, primetan je glatki prelaz u menijima i aplikacijama. Štaviše, 120 Hz radi ne samo u interfejsu, već i u većini aplikacija drugih proizvođača.
Podešavanja ekrana su tipična, možete promeniti podešavanja boja.
Ekran ostaje čitljiv na suncu, osvetljenost je dovoljna za svaki rad (do 1000 nita sa automatskim podešavanjem). Dijagonala ekrana je idealna za gledanje video zapisa, gledanje fotografija i čitanje tekstova. Oni koji su zabrinuti za PVM treba da pogledaju druge modele.
Baterija
Pametni telefon ima ugrađenu Li-Pol bateriju kapaciteta 5000 mAh, podržava brzo punjenje, prema lošoj tradiciji, punjač nije uključen u paket. Ne postoji bežično punjenje, ali to je normalno za ovaj segment.
Najbolje rezultate pokazuje punjenje na 25 W, ali ćete ga morati kupiti posebno. Sa njim možete napuniti uređaj do 100% za 85 minuta. Za prvih 15 minuta se napuni do 23%. U poređenju sa kineskim modelima, ovo nije najbolje vreme punjenja. Ovde se iz godine u godinu ništa nije promenilo.
Vreme rada nije loše, ali uporedivo sa prethodnom generacijom. Prosečan radni dan dobija se ako ekran radi 5-6 sati (sat manje od A55, zbog drugačijeg procesora) ili dva dana rada – ali ovde vreme zavisi od količine prenetih podataka, dva i pola sata konferencije na LTE -veze ne troše mnogo - oko 20% punjenja. Uređaj najgore radi sa AoD; ako uključite ovaj režim, baterija se topi pred vašim očima.
Memorija, čipset, performanse
Galaxy A35 koristio je Exynos 1380 čipset (5 nm tehnologija). Čipset radi dobro u svim standardnim zadacima i ne izaziva nikakve pritužbe. Ne zagreva se.
U sintetičkim testovima nema super dostignuća, pogledajte rezultate.
Na tržištu postoji nekoliko varijanti Galaxy A35 - 8/128 GB osnovna, kao i 8/256 GB. Memorijske kartice su podržane do 1 TB. Brzina memorije je sledeća.
Pod opterećenjem dolazi do prigušivanja, ali temperatura ne varira mnogo.
Komunikacione mogućnosti
Galaki A35 ima dvopojasni Wi-Fi i podržava VHT80, koji pruža dobre brzine prenosa podataka. Bluetooth verzija 5.3, prisutan NFC (Samsung Pay/Google Pay).
Što se tiče navigacije, sve je takođe vrlo dobro (GPS/A-GPS/GLONASS/Beidou), hladan start na gradskim ulicama se dešava za 2-3 sekunde, tačnost navigacije je odlična, nema pritužbi.
Kamera
Interfejs kamere je poznat drugim Samsung modelima; ovde nema otkrića. Postoji Pro režim, AR Emoji i drugi efekti.
Hajde da pogledamo fotografije.
U uređaju nema optičkog zuma, koristi se isecanje sa glavne kamere (x2).
Prednja kamera 13 MP (f/2.2), bokeh efekat, razni dodatni efekti. Pogledajte primere fotografija, ovde je sve poznato i na nivou drugih modela.
Hajde da uporedimo fotografije snimljene prednjom kamerom A55.
I po tome se razlikuju širokougaoni moduli na A35 i A55.
Modul glavne kamere se sastoji od tri sočiva.
Pogledajmo primere fotografija, one su neuporedive sa vodećim modelima, ali u njihovom cenovnom segmentu nije loše, ovo je tipičan kvalitet za modele ovog nivoa.
Modeli A35/A55 imaju Snapchat filtere koji vam omogućavaju da dodate video efekte ili različite maske na vaša lica.
Softver - karakteristike
Model je inicijalno zasnovan na Android 14 i OneUI 6.1, odnosno radi se o najnovijoj verziji interfejsa, koja se bukvalno može nazvati jednom od najboljih u pogledu fleksibilnosti podešavanja i mogućnosti, kao i drugih aspekata. Ali ovde jednostavno nema AI trikova.
Standardne aplikacije uključuju kalkulator, menadžer datoteka, diktafon i druge aplikacije koje su neophodne za udoban rad.
Tu su i skripte ovde, veoma cool stvar koju koristimo i preporučujemo vam.
Utisak
Kvalitet komunikacije je dobar, sve funkcioniše savršeno. Jedna od prednosti Samsung modela je dug ciklus podrške i ažuriranja softvera. U istoj cenovnoj grupi Samsung se izdvaja po dizajnu, delimično materijalima kućišta i glavnoj kameri. Ali ništa više. Upravo u ovom segmentu kineske kompanije jurišaju na tržište i stvaraju zanimljiva rešenja. Dok je Samsung prilično konzervativan a to je minus za kompaniju.
Prodaja A35 će definitivno biti veća od one kod A55 - modeli su identični po izgledu, a hardver se ne razlikuje previše da bismo rekli da će za uobičajene slučajeve upotrebe takva razlika biti primetna. Jednom rečju, čini se da ćemo za nekoliko godina videti pronalazak nove nomenklature kompanije Samsung, pošto će stara prestati da radi, a ljudi će početi da napuštaju A-seriju u korist S-modela. I biće potrebno nekako oživeti ovaj segment. Pokušaj da se takmiči sa iPhone-om ne izgleda kao dobra ideja, pošto je Apple-ova pozicija jednako oslabljena novim konkurentima koji su ušli na tržište.