C67 4G 6GB, 128GB, 2x SIM2023
2023. godina
6.72" LCD 90Hz, 87.8% body
24% 685, Android 14
RAM 6 GB, INT 128GB, EXT SDXC
33W, 5000 mAh Neizmenjiva
1 kamera, max 108MP
Test mobilni telefon Realme C67 4G 6GB, 128GB, 2x SIM
U nastavku pročitajte kompletan test mobilnog telefona Realme C67 4G 6GB, 128GB, 2x SIM. U testu ćete pronaći detaljne informacije testiranog mobilnog telefona Realme C67 4G 6GB, 128GB, 2x SIM vezano za izgled modela, performanse, kvalitet ekrana i kamera.
MOBILNISVET.COM JE EKSKLUZIVNI ZASTUPNIK MOBILE-REVIEW.COM
(Srbija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Hrvatska i Severna Makedonija)

U poslednjih nekoliko meseci, s vremena na vreme smo krivili Realme za činjenicu da je brend previše okrenut premijum segmentu i da nije konkurentan u srednjem cenovnom segmentu.

Realme C67 je svojevrsni povratak jer je možda najbolja opcija u pogledu odnosa cene i performansi, u svom rangu.

Realme C67 ima nekoliko funkcija koje su prenete direktno sa vodećih brendova. Hajde da odmah analiziramo telefon na njegove prednosti i nedostatke.

Zašto bi trebalo da kupite Realme C67?

Ovde je jednostavno:

  • Kamera od 108 MP sa 3x zumom unutar senzora. Ali nisu važni samo megapikseli, već i algoritmi. Realme nije razočarao, zbog čega počinjemo ovu recenziju sa kamerom.
  • Ekran 6,72 inča 90 Hz sa osvetljenošću 950 nita. Sa takvom osvetljenošću, ekran je savršeno čitljiv čak i na jakom suncu.
  • Kućište debljine 7,59 mm otporno je na otiske prstiju. Takođe su odsekli plastični umetak između ekrana i tela (za više detalja pogledajte odeljak o izgledu).
  • Zaštita od vode i prašine IP54 (zaštićeno od prskanja koje padaju u bilo kom pravcu - kiša nije problem).
  • Ovo je prvi telefon u seriji sa stereo zvučnicima.
  • Nije dosadni Helio G99, već Snapdragon 685 i povećanje performansi od +21% u odnosu na prethodnu generaciju.
  • NFC koji radi 360 stepeni (primenite svoj telefon na terminal kako želite).
  • 2 slota za SIM kartice + poseban slot za MicroSD do 2 TB.
  • Adapter 33 W, baterija 5000 mAh.

Na kraju, napominjemo da telefon radi na Android 14. U ljusci postoji i ažurirana mini-kapsula, koja sada ne samo da može da puni i prikazuje korake, već je naučila da prikazuje/kontroliše muziku i prikazuje događaje iz kalendara.

Šta nam se nije dopalo kod Realme C67?

Ovo je već teže jer telefon ima čak i priključak za slušalice i poseban slot za memorijske kartice. Ali ako bismo morali da izdvojimo nedostatke, naveli bismo sledeće:

  • Možda ravan dizajn. Ali i ovde je sve komplikovano. Telefon je tanak, tako da ravne ivice ne ometaju. Pored toga, komplet uključuje futrolu.
  • U poređenju sa novom cool kamerom od 108 MP, selfi kamera od 8 MP (kao u prethodnoj generaciji) izgleda dosadno. Istovremeno, Realme već drugu godinu ne može da doda automatsko snimanje dlanom (pokažite dlan u kameru) glavnoj kameri. Dakle, možete snimati samo prednjom kamerom.

Uključuje adapter za punjenje, Tip-C kabl i kućište. Na ekranu je već zalepljen zaštitni film.

Specifikacije

  • OS: Android 14
  • Procesor: Snapdragon 685, 6 nm procesna tehnologija, Adreno 610 grafika
  • Memorija: 6 + 128 GB ili 8 + 256 GB, poseban slot za memorijsku karticu do 2 TB MicroSD
  • Ekran: 6,72 inča, 90 Hz, 1080*2400 FHD+, režim visoke osvetljenosti 950 nita, broj boja 16,7 miliona
  • Kamera: 108 MP sa 3X zumom u senzoru
  • Selfi kamera: 8 MP
  • Baterija: 5000 mAh, adapter 33 W SUPERVOOC
  • Povezivanje: 4G LTE, VoLTE, VoWiFi, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0
  • Senzori: Akcelerometar, žiroskop, magnetni senzor, blizina, svetlost
  • Navigacija: GPS / GLONASS / GALILEO / Beidou / QZSS
  • Ostalo: IP54 zaštita, 3,5 mm priključak, stereo zvučnici
  • Dimenzije: 164,6 x 75,4 x 7,59 mm, težina 185 g

Kamera

Jedna od najboljih karakteristika Realme C67 je sistem kamera. Telefon je opremljen dvostrukom kamerom sa glavnim senzorom od 108 MP (ovo je Samsung S5KHM6 senzor sa matricom od 1/1,67 inča sa rezolucijom od 108 MP, veličinom piksela 0,64 mikrona, ISOCELL 2.0 tehnologijom i Nonacell Baier RGB filterima u boji ) u kombinaciji sa dubinom monohromatskog senzora od 2 MP. Osim toga, dodali su elektronsku stabilizaciju, koja eliminiše podrhtavanje fotoaparata kada snimate u pokretu.

Realme C67 je verovatno telefon sa najboljom kamerom u svom cenovnom segmentu. Što se tiče rezolucije senzora, Infinix može da se takmiči sa Realme-om, ali što se tiče kvaliteta algoritama, to je teško moguće.

Dnevna fotografija daje čiste slike sa dobrom oštrinom i živopisnošću boja. Usput možemo pohvaliti i tačnost boje. HDR funkcija radi odlično.

Realme C67 kamera je definitivno korak napred čak i od skupljih Realme modela. Šteta što nemam Realme 11 pri ruci, koji takođe ima kameru od 108 MP.

Realme C67 je prešao sa digitalnog zuma (ovo je kada se fotografija jednostavno iseče i poboljša) na zumiranje u dodiru.

Tehnologija 3X In-Sensor Zoom koristi 12 miliona piksela u centru senzora od 108 megapiksela za snimanje više snimaka i njihovo kombinovanje da bi se napravila fotografija bez gubitaka.

Nekoliko primera je ispod. Obratite pažnju na jasnoću obrade. Pre samo tri godine, takav rezultat je mogao biti predstavljen kao optičko uvećanje.

Predlaže se da se Realmeovo uvećanje od 3x koristi za snimanje portreta. Još jednom skrećemo pažnju kompanije na činjenicu da funkcija automatskog fotografisanja tako što pokazujete dlan na telefon radi samo na prednjoj, ali ne i na glavnoj kameri. Sami portreti ispadaju sjajni. Dobar nivo zamućenja pozadine: nije uzalud instaliran poseban senzor od 2 MP.

Senzor od 108 MP takođe se dobro nosi sa noćnom fotografijom. Posebno dobro je ispao snimak sa vrteškom u pokretu.

Kao i drugi Realme modeli, C67 ima takozvani ulični režim. Ideja je da kamera bude podešena na jednu od 3 predložene žižne daljine - 24 mm, 72 mm ili 120 mm. Ovo vam omogućava da brzo snimite slike bez gubljenja vremena na fokusiranje. Ovaj režim je dobar kada se družite sa prijateljima i slikate jedni druge. Najprikladniji režim je 24 mm.

Takođe preporučujemo da odete u odeljke „Više“ i „Podešavanja“. Tamo možete da uključite nivo horizonta (korisna stvar) plus postoji nekoliko zanimljivih režima.

Dokumenti za snimanje će svakako dobro doći. Efekat tilt-shift sočiva je urađen veoma dobro. Tilt-shift je režim koji koristi selektivni fokus i dubinu polja za stvaranje minijaturnog efekta. U podešavanjima, ovaj režim je preveden bukvalno - nagib/pomeranje. Pogledajte primere u nastavku. Ovaj režim se može koristiti za snimanje bilo čega.

Osim toga, ne zaboravite da postoji ikona filtera sa strane ekrana glavne kamere. Ima prilično lepih crno-belih, monohromatskih i filmskih efekata. Loša strana je što je šteta što ne možete da prevučete i ispustite filtere. Dakle, na samom kraju postoji filter „Ciberpunk“, ali dok dođete do njega, već ćete zaboraviti šta ste želeli da fotografišete.

Za kraj, par primera sa selfi kamere od 8 MP. Nema značajnijih promena u odnosu na prethodnu generaciju.

Izgled

Dizajn Realme C67 ima nekoliko karakteristika zbog kojih je kompanija uspela da osveži izgled telefona.

Telefon je dostupan u dve boje – crnoj i zelenoj, koja se zove „Zelena oaza“. I ovde, možda, zaista želim da se složim sa imenom boje. Rezultat je sveža i sočna nijansa, prijatna za oko.

Uprkos ravnim ivicama, zahvaljujući kojima telefon može da stoji na ravnoj površini, telefon je udoban za držanje u ruci jer je debljina kućišta 7,59 mm.

Sa desne strane nalaze se tasteri za jačinu zvuka i skener otiska prsta.

Sa leve strane nalazi se samo slot za SIM karticu. Telefon podržava 2 SIM kartice i poseban slot za MicroSD memorijske kartice.

Na dnu se nalazi zvučnik, priključak za slušalice, mikrofon i Tip-C za punjenje.

Po prvi put u C-seriji pojavili su se stereo zvučnici. Na gornjem kraju nalazi se drugi zvučnik. Što se tiče jačine zvuka, telefon će u potpunosti zameniti mini zvučnik.

Još jedna karakteristika telefona je njegov bešavni dizajn ekrana, koji nema plastični umetak. Koliko smo razumeli, delimično zahvaljujući ovom rasporedu, Realme C67 je dobio ocenu zaštite IP54 (što omogućava telefonu da preživi čak i jaku kišu). Plus, potpuno ravan ekran pozitivno utiče na preživljavanje od padova. Da, i izgleda premium.

Ovako Realme pokazuje odsustvo umetka na web sajtu.

A ovako to izgleda u stvarnom životu. U isto vreme, imajte na umu da je zaštitni film već zalepljen na ekran.

Hajde da pričamo o ekranu detaljnije!

Ekran

Telefon ima IPS LCD panel dijagonale 6,72 inča i Full HD+ rezoluciju (2400 x 1080 piksela) sa frekvencijom osvežavanja od 90 Hz. A u poređenju sa svojim kolegama, Realme C67 se ističe tankim okvirima oko ekrana (ovo se postiže i uklanjanjem plastičnog umetka). Na dnu je ostala samo mala „brada“.

Ekran prikazuje više od 16 miliona boja i ima dobru reprodukciju boja. Ali možda je glavna karakteristika velika rezerva osvetljenosti. U režimu visoke osvetljenosti, ekran ubrzava do 950 nita, a u normalnom automatskom režimu osvetljenja proizvodi 800 nita.

Čak i da je telefon pokazao samo 800 nita, ovo bi već bio rekord za ovaj cenovni segment. Poređenja radi, prethodna generacija je imala maksimalnu osvetljenost od 680 nita. Čak i bez segmentacije cena, rezultat je respektabilan.

Ispostavilo se da je bio sunčan dan a ekran je bio lak za čitanje u režimu visoke osvetljenosti.

Možda ćete se namrštiti jer telefon ima IPS, a ne AMOLED. Mi namerno nismo naveli IPS ekran kao minus. Za ovu cenu i bi bilo nemoguće dobiti dobar AMOLED sa velikom osvetljenošću. Bolje je imati ultra svetao i kvalitetan IPS nego osrednji AMOLED.

Visoka osvetljenost ekrana je posebno korisna za fotografisanje. Uvek je od pomoći kada vidite šta snimate.

U podešavanjima možete podesiti brzinu osvežavanja ekrana na 60 i 90 Hz. Takođe možete odabrati raspon boja. Dostupni su sRGB i DCI-P3. U sRGB gamu, boje su tačne; u proširenom rasponu boja, telefon počinje da greši.

Kvalitet IPS panela je primetan u implementaciji mračnog stila dizajna. Crna boja izgleda bogato.

U nekim situacijama, ekran se lako može pomešati sa AMOLED-om.

Možda jedini nedostatak IPS ekrana je nedostatak funkcije Always-On.

Mini kapsula

Mini-kapsula je dodatni vidžet koji prikazuje korisne informacije na vrhu ekrana (oko prednje kamere).

Realme sistematski radi na proširenju funkcionalnosti kapsule. U početku je bio prikazan pri punjenju i pokazivao je broj preduzetih koraka. To je lepo ali relativno beskorisno.

Nova verzija je dodala prikaz događaja iz kalendara kao i režim reprodukcije muzike, kada kapsula prikazuje izvođača i trajanje numere. Uz njegovu pomoć, možete pauzirati kompoziciju, kao i prebacivati se napred-nazad. Kapsula dobro radi sa svim muzičkim aplikacijama.

Naravno, tu nema revolucije. Da, nije potrebna. Ovo je opcija za povećanje udobnosti pri radu sa telefonom. A ako je pedometar nikome od male koristi, onda je funkcija muzičkog plejera veoma prikladna.

Trajanje baterije

Realme C67 ima bateriju od 5000 mAh, što je tipično za Android telefone, ali je rezultat u PCMARK testu iznenađujući. PCMARK je test koji simulira svakodnevne zadatke – dokumente, video komunikaciju, uređivanje fotografija, video uređivanje, otvaranje internet stranica i tako u krug dok se baterija potpuno ne isprazni.

Pri maksimalnoj ručnoj osvetljenosti sa uključenim WiFi, telefon je izdržao više od 11 sati. I ovo je odličan rezultat. Obično telefoni pokazuju 8-9 sati.

Komplet uključuje adapter od 33 W koji podržava SUPERVOOC brzo punjenje.

Performanse

Proizvođač telefona je odgovoran za sistem sa Snapdragon 685 čipseta koji koristi procesnu tehnologiju od 6 nm + 6 + 128 GB i 8 + 256 GB (+ dodatno se može dodeliti do 6 i do 8 GB dinamičke RAM memorije iz disk) + Wi-Fi 5 i Bluetooth 5.0. U poređenju sa prethodnom generacijom, performanse telefona su porasle za 21%.

U testu AnTuTu 10, telefon pokazuje rezultat od oko 310.000 poena. Još nekoliko klasičnih merila je ispod.

Performanse Realme C67 moraju se proceniti u kombinaciji sa operativnim sistemom Android 14 i ljuskom Realme korisničkog interfejsa.

Zahvaljujući obilju RAM-a, brzoj memoriji i najnovijoj verziji Android-a, telefon radi fluidno i brzo. Čak i sa desetak otvorenih aplikacija i web stranica u pretraživaču, telefon pušta video zapise i pokreće igre bez kašnjenja ili zamrzavanja.

A na velikom ekranu je dobro gledati filmove i video zapise u 4K rezoluciji.

Snapdragon 685 se može nazvati početnim igračkim čipsetom. Telefon dobro podnosi popularne igre, uključujući PUBG (na srednjim podešavanjima) ili Genshin Impact (pri niskim podešavanjima kvaliteta grafike).

Zaključak

Ispostavilo se da je Realme C67 veoma moćan i uravnotežen telefon koji se izdvaja među konkurentima po kvalitetu kamere i ekrana. U pogledu performansi, otprilike je u rangu sa svojim konkurentima, ali ovde nova verzija Androida 14 igra u korist Realme-a.

MOBILNISVET.COM JE EKSKLUZIVNI ZASTUPNIK MOBILE-REVIEW.COM
(Srbija, Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Hrvatska i Severna Makedonija)
NAPOMENA
Prevod je ekskluzivno vlasništvo sajta Mobilnisvet.com, a kopiranje dela ili celog testa je strogo zabranjeno.
Tekst je pod zaštitom kako mobile-review.com tako i mobilnisvet.com sajta, zloupotrebe neće biti tolerisane.
Slike su vlasništvo sajta mobile-review.com, koje su u neobrađenom obliku na sajtu mobilnisvet.com.
* maloprodajna cena sa uključenim PDV-om. Dinarske cene modela se dele sa prodajnim efektivnim kursom NBS koji se ažurira na svakih nekoliko dana. Plaćanje ISKLJUČIVO u dinarskoj protivvrednosti.
Uslovi korišćenja Mail: mobilnisvet.com@gmail.com - Sva prava rezervisana. © 2003-2024