nokia phone lock problem !!!!!

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
loshmy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Čet, 23. Nov 2006. 21:43
Lokacija: novi sad

nokia phone lock problem !!!!!

Post od loshmy »

moja mladja sestra je stavila sifru na autolocku moje nokije n73 i sad nemogu da otkljucam telefon !!!!ona sifru nezna posto je lupala brojeve!! :shock: ljudi pomozize mi sta da radim?
:ohmy:
nokia n73+kingston miniSD 1GB+sony PSP+sony playstation 3 60 GB

vertu
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 274
Pridružio se: Ned, 18. Mar 2007. 18:16
:: Galaxy Note 3
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vertu »

To isto je meni drugar uradio (inace totalni antitalenat za telefone),nista otisao sam u servis i oni rekose da je resenje flash :(
<<<Black N96>>>

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

eto, nemas resenje ali imas razumevanje i saosecanje sa problemom :lol:
...shit happens... keep d smile!

vertu
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 274
Pridružio se: Ned, 18. Mar 2007. 18:16
:: Galaxy Note 3
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vertu »

blade_bre, pa flash je resenje bilo u mom slucaju,sto mislim da ce i ovde biti :P
<<<Black N96>>>

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

ma da, sigurno. Samo se malo shalim 8)
...shit happens... keep d smile!

vertu
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 274
Pridružio se: Ned, 18. Mar 2007. 18:16
:: Galaxy Note 3
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vertu »

blade_bre, pa ne znam kako bi moglo drugacije da se resi to... ma opusteno bre :D

loshmy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Čet, 23. Nov 2006. 21:43
Lokacija: novi sad

Post od loshmy »

ok hvala puno na prepurukama ali kako se radi taj flash?da li ga ja mogu uraditi ili mora u servis
????
nokia n73+kingston miniSD 1GB+sony PSP+sony playstation 3 60 GB

vertu
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 274
Pridružio se: Ned, 18. Mar 2007. 18:16
:: Galaxy Note 3
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vertu »

loshmy, pa mozes i sam al sigurnije da ga odneses u servis, da ne bi zeznuo nesto.
Poslednja izmena od vertu u Sub, 12. Maj 2007. 20:33, izmenjeno 1 put ukupno.

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

loshmy, Prati link tamo sve piše LINK
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

loshmy, ili daj telefon ponovo sestri pa nek opet lupa brojeve, mozda nabode pass koji je stavila :lol:
Salim se..
Evo dobio si i smernice pa se okusaj i u ovom..ako nista drugo, nikad nije kasno za servis i par evrica..

loshmy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Čet, 23. Nov 2006. 21:43
Lokacija: novi sad

Post od loshmy »

ljudi ja sam tel. vec nosio u servis i oni su rekli da nista povodom toga nemogu i da se resim telefona a nije mi bas jasan flesh jel mi neko to moze pojasniti pls hvala unapred
nokia n73+kingston miniSD 1GB+sony PSP+sony playstation 3 60 GB

vertu
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 274
Pridružio se: Ned, 18. Mar 2007. 18:16
:: Galaxy Note 3
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vertu »

pa telefon se vrati na fabricko podesavanje, a mozes i nov softver da ubacis. 8)

loshmy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Čet, 23. Nov 2006. 21:43
Lokacija: novi sad

Post od loshmy »

kako da ga vratim kad vise nemogu da ga ukljucim i pomocu cega se vrdi flesh ????jeli moguce dok je telefon ugasen jer ja moj bez sifre nemogu upaliti
nokia n73+kingston miniSD 1GB+sony PSP+sony playstation 3 60 GB

phone market
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Ned, 02. Jul 2006. 21:34
Lokacija: Odzaci - Srbija
Kontakt:

Post od phone market »

decko stvari stoje ovako (pogledaj svoj zadnji post gde kazes ne mogu da ga upalim bez sifre) u stvari ti nemozes da startujes telefon bez sifre (ispravi me odma ako gresim jer kako bi video da ti treba sifra ako ne mozes da ga upalis ) u suprotnom bilo bi nebulozno misliti da imas neku sifru na telefonu pa zato nemozes da ga upalis!!! (ali svasta sam vec cuo na ovom forumu pa me ne bi cudilo). drugo (da ne lupas svoju glavu) odes lepo u servis izdvojis koji evric i kazes cika serviseru da ti isflesuje tvoju n73 (ili promeni softver to je ista stvar) a napomenes mu isto da bi voleo da ti ubaci najnoviju verziju softvera a to je RM-133_dp_v5.03_3.0704.1.0.1_EMEA i neka ti odma uradi isrpski kad vec menja softver.
Phone market
sve za vas mobilni telefon

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Upravo sam probao da lokujem moj tel.
Posle restarta NSS ga ne vidi uopšte (nema ga kao usb device na kompu)
Lomnicino uputstvo ovde ne pali. :smutny:
Dakle poslušaj phone market i idi u neki pravi servis da odrade flash.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ma kakav flash ljudi,toliki saveti i svi zapeli flash pa flash,a to je OVERKILL u ovom slucaju,posebno posto se radi o Nokiji i to o jednoj za koju ce morati da izdvoji lepu sumu za flasovanje!!Pogledaj sta sam ti odgovorio u PP,a za vas ostale jedan mali savet za resavanje problema zaboravljenog Lock code-a koji je kod Nokie ustvari Security code,ako se ne varam:Nokia Master Code (by Dejan Kaljevic),samo vam treba jos jedan telefon u koji cete da instalirate ovaj,mislim Java,programcic i da u njega ubacite IMEI broj vaseg telefona,na osnovu koga ce vam on sracunati doticni Master Code koji gazi sve stare kodove,onda ubacite taj kod,nabacite novi kod koji cete lako zapamtiti i kraj price a ostane vam 15-20 eura u dzepu i ne morate da budete bez telefona dok je na flesovanju!!
Ovo vazi samo ako je Lock code onaj koji vam telefon trazi,odnosno Security code,a ako koristite neki program za zakljucavanje pa vam on ne dozvoljava startovanje bez prave sifre onda mislim da ovaj postupak nece uspeti mada nisam 100% siguran,ali format verovatno hoce!!
Pozdrav 8)

phone market
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Ned, 02. Jul 2006. 21:34
Lokacija: Odzaci - Srbija
Kontakt:

Post od phone market »

prvo da pozdravim Lomnica_city vec sam se zabrinuo gde si prijatelju (i ako smo imali nesuglasica vrlo postujem tvoje komentare jer uvek imas kakvo takvo resenje) ali molim te ovaj put pusti decka da odnese telefon u servis (pravi servis) gde nece cekati na flesovanje vise od 20 minuta (cak i na ufs-u) i nece ga kostati vise od 10 evrica, a najvise crvena. pozz!!!!!
Phone market
sve za vas mobilni telefon

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

A ZASTO???Ozbiljno,zasto"da ga pustim"da baci crvendaca na flesovanje ako to nije potrebno da bi sredio telefon,ali bas nije neophodno!?Ako je zbog novije verzije softvera,a recimo da ima neku bas staru pa mu je mozda i pozeljno,onda bi to bilo OK da se pripremio za to,a ne ovako zakljucan telefon da odnese,oni mu flesuju i pogubi sve podatke iz phone memory (recimo imenik),to bas nije logicno a ni pametno,dok se NMC-om stvar resava za nekoliko sekundi!! ;)
Nema me skoro nigde sem na benchmark forumu,imam posla bas dosta,treba ispucati preostale ispite,radim projekat za trospratnicu od 250 kvadrata,i nadgledam povremeno radove na jednom gradilistu,tako da sam u skripcu sa vremenom i uvece samo imam malo vremena da odem na fudbalski trening eventualno,i zato retko dolazim a sumnjam da cu u skorije vreme biti cesci gost ovde nego kao sada jednom-dvaput nedeljno!!
Pozdrav 8)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

A ja taman hteo da kazem da nema tj. da mu ne treba java program pomocu koga ce doci do Master Koda nego jednostavno da ode na http://nfader.z-host.ru/ i unese svoj imei e gle cuda.. ;)

vertu
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 274
Pridružio se: Ned, 18. Mar 2007. 18:16
:: Galaxy Note 3
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vertu »

Azimuth, e dobra ti je ova stvarcica,sad sam ja to probao i stvarno funkcionise...bez problema ide :wink:
<<<Black N96>>>

Odgovori